AKTUALITĀTES
   
102196

1. decembra sauklis: “Zini savu statusu”
Apskatīt komentārus (0)


25.09.2018


Avots: UNAIDS | «World AIDS Day 2018 theme encourages everyone to know their HIV status» | angļu valodā | http://www.unaids.org/en/resources/presscentre/featurestories/2018/september/20180917_WAD_theme | «Par Starptautiskās AIDS dienas galveno tēmu 2018. gadā kļūs aicinājums noskaidrot savu HIV statusu» | krievu valodā | http://www.unaids.org/ru/resources/presscentre/featurestories/2018/september/20180917_WAD_theme |
Kopš 1988. gada pretdarbība AIDS ir sasniegusi ievērojamu progresu, un patlaban trīs ceturtdaļas cilvēku, kuri dzīvo ar HIV, zina savu statusu. Tomēr, kā liecina UNAIDS nesena atskaite, vēl ir daudz jādara, tajā skaitā jāidentificē cilvēki, kas dzīvo ar HIV un nezina savu statusu, un viņiem jānodrošina piekļuve kvalitatīvai medicīniskai palīdzībai un profilaksei.
Testēšanai uz HIV ir būtiska nozīme, lai padarītu pieejamāku ārstēšanu un aprūpi visiem cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV, kā arī nodrošinātu iespējas dzīvot veselīgi un pilnvērtīgi. Tikpat svarīgi ir sasniegt mērķrādītājus 90-90-90 un ļaut cilvēkiem izvēlēties HIV profilakses veidus, kas ļaus viņiem pasargāt sevi un savus tuviniekus.
Diemžēl vēl pastāv daudz šķēršļu HIV diagnosticēšanās ceļā. Stigmatizācija un diskriminācija joprojām cilvēkus attur no HIV testu veikšanas. Varētu arī vēlēties lielāku konfidencialitāti, veicot testu. Daudzi analīzes uz HIV nodod tikai tad, kad jau ir parādījušies simptomi. Taču labā ziņa ir tā, ka parādās daudz jaunu iespēju veikt HIV testus. Patstāvīga testēšana, testu veikšana sabiedrībās un vienlaicīga testa veikšana uz vairākām slimībām ļaus cilvēkiem noskaidrot savu statusu.
HIV testēšanas programmas vajadzētu paplašināt. Tam nepieciešama politiskā griba un investīcijas, kā arī inovatīva pieeja testēšanai, kuras var paplašināt lielā mērogā.
Pievienojieties mums (UNAIDS) Pasaules AIDS dienas atzīmēšanā, kuras mērķis ir stāstīt par to, cik svarīgi ir zināt savu statusu un novērst visus šķēršļus, kas kavē veikt testēšanu uz HIV.
-------------------------------
Pasaules AIDS diena
Pasaules AIDS dienu pasludināja 1998. gadā Veselības ministru Pasaules sammitā, kas bija veltīts AIDS apkarošanas programmai. Kopš tā laika ANO aģentūras, valstis un sabiedriskās organizācijas katru gadu apvieno savus spēkus, lai rīkotu kampaņu, kas veltīta konkrētiem jautājumiem saistībā ar AIDS.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv