AKTUALITĀTES
   
47571

Amerikāņi rēķina un cer
Apskatīt komentārus (0)


27.08.2014


Izmantojot jaunu datorprogrammu, amerikāņu pētnieki noteikuši, ka aptuveni pēc 20 gadiem C hepatīts nokļūs ASV reto slimību skaitā. Patlaban Amerikas Savienotajās Valstīs ar C hepatītu slimo aptuveni viens cilvēks no simts, bet šī attiecība 2036. gadā var sarukt 1 pret 1500. Tas notiks pateicoties jaunām zālēm un mūsdienīgām skrīninga metodēm. Par to rakstīts jaunajā pētījumā, kas publicēts žurnālā Annals of Internal Medicine.
Lai saprastu, kā C hepatīta vīruss attīstīsies turpmāk, zinātnieki radījuši datorprogrammu, ar kuras palīdzību atklājuši faktu kopumu, kas tā vai citādi ir saistīti ar slimību.
Pētnieki raksta, ka ASV vairāk nekā 3 miljoni cilvēku slimo ar C hepatīta hronisko formu, kas valstij izmaksā 6,5 miljardus dolāru gadā. Šobrīd C hepatīts ir viens no galvenajiem aknu vēža izraisītājiem. Situāciju būs iespējams mainīt tikai tad, ja cilvēki savlaicīgi saņems zāles, kuras vajadzētu pārdot par pieejamu cenu.
**********************************************************************
Source: The Changing Burden of Hepatitis C Virus Infection in the United States: Model-Based Predictions
Mina Kabiri, MS; Alison B. Jazwinski, MD; Mark S. Roberts, MD; Andrew J. Schaefer, PhD; and Jagpreet Chhatwal, PhD | http://annals.org/article.aspx?articleid=1892615&resultClick=3 |

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv