AKTUALITĀTES
   
25207

Biedrība "Apvienība HIV.LV" rīkos protesta akciju “C hepatīta ārstēšana mēnesī maksā vairāk nekā cilvēka dzīve!”
Apskatīt komentārus (0)


27.07.2012


2012. gada 25. jūlijs
Preses paziņojums
C hepatīta ārstēšana mēnesī maksā vairāk nekā cilvēka dzīve
Biedrība "Apvienība HIV.LV"  rīko protesta akciju “C hepatīta ārstēšana mēnesī maksā vairāk nekā cilvēka dzīve!” ar mērķi panākt, ka C hepatīta ārstēšana kļūst pieejama visiem, kam tā nepieciešama.
Biedrība "Apvienība HIV.LV" 2012. gada 27. jūlijā no plkst. 12.00 līdz 12.30 rīko protesta akciju četrās vietās Rīgā vienlaicīgi: pie Veselības Ministrijas (Brīvības ielā 72), pie Nacionālā Veselības dienesta (Cēsu ielā 31), pie Slimību Profilakses un kontroles centra (Klijānu ielā 7), pie farmācijas kompānijas „Merck Sharp&Dohme” pārstāvniecības Latvijā (Skanstes ielā 50A), lai pievērstu uzmanību valsts un farmācijas kompāniju nostājai hroniskā C hepatīta ārstēšanas pieejamības jomā. Tiek lēsts, ka uz katriem 53 Latvijas iedzīvotājiem ir vismaz viens C hepatīta slimnieks un kopumā Latvijā ir ap 40 000 inficēto iedzīvotāju, taču mazāk kā puse šo pacientu zina par savu diagnozi, jo pieeja savlaicīgai diagnostikai ir ierobežota. Pašlaik valsts kompensē zāļu C hepatīta ārstēšanai iegādes cenu par 75%, mēnesī vienam cilvēkam tas izmaksā no 111 līdz 208 latiem, bet iztikas minimuma patēriņa grozs vienam iedzīvotājam šobrīd ir 177 lati. Biedrības "Apvienība HIV.LV" valdes priekšsēdētājs A. Molokovskis uzskata, ka tieši izmaksas ir tas, kas attur pacientus izmeklēties un ārstēties. "Vai Jūs spētu maksāt tādu summu par zālēm katru mēnesi, pusgada vai arī gada garumā – tik, cik ilgst C hepatīta ārstēšanas kurss? Vēl jāpieskaita klāt arī pacientu iemaksas izmeklējumiem un ārstu apmeklējumiem, papildus medikamentu iegādei blakusparādību novēršanai?" – retoriski jautā A. Molokovskis.
Pašlaik biedrība īsteno advokācijas projektu, kura viens no mērķiem ir paplašināt medikamentu HIV infekcijas un C hepatīta ārstēšanai pieejamību, kā arī panākt šo medikamentu cenu samazināšanu.
''Paradoksāli, bet Latvijā nav C hepatīta pacientu reģistra, nav sistematizētu objektīvu datu, lai varētu novērtēt ārstēšanas ekonomisko efektivitāti, nav pat ticamu statistikas datu par pacientu skaitu, kas sākuši, vai pārtraukuši, vai veiksmīgi beiguši ārstēšanos. Mēs uzskatām, ka C hepatīts ir bumba ar laika ar degli, kas var sprāgt, ja valsts neko nedarīs diagnostikas un ārstēšanas pieejamības uzlabošanas jomās”,  uzsver biedrības "Apvienība HIV.LV" vadītājs.
Vairāk par Apvienību HIV.LV lasiet
www.apvienibahiv.lv
Papildus informācija:
Aleksandrs Molokovskis
Biedrības "Apvienība HIV.LV" valdes priekšsēdētājs
molokovskis@gmail.com
Tālrunis: 26062077
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv