AKTUALITĀTES
   
47460

Budžeta pieaugums veselības nozarei jāparedz likumā
Apskatīt komentārus (0)


21.08.2014


Latvijas veselības aprūpē ir veiktas nepieciešamās strukturālās reformas, taču naudas trūkums būtiski mazina to radītā efekta nozīmi. Ne velti Eiropas Komisija kopš 2013. g. vairs Latvijai neizvirza prasības par veselības aprūpes reformēšanu, taču norāda uz nepieciešamību uzlabot tās pieejamību un kvalitāti. Arī Pasaules Veselības organizācija 2012. g. ieteica Latvijai nodrošināt, lai valsts finansējums veselības aprūpei jau 2014. g. būtu 5% no IKP un vismaz 12% no vispārējās valdības izdevumiem (pašlaik – 8,1%). Diemžēl Latvijas valdība un Saeima joprojām ignorē minētos starptautisko organizāciju ieteikumus un tādā veidā rupji pārkāpj Latvijas iedzīvotāju tiesības uz savlaicīgu un kvalitatīvu veselības aprūpi.
Avots: Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) | LVSADA vēstule 12. Saeimas vēlēšanu kandidātiem | http://www.lvsada.lv/?p=1750 |
***************************************************
Jaunajai valdībai nākamgad veselības nozarei papildus ir jānodrošina vismaz 40 miljoni eiro, pēc tikšanās ar veselības aprūpes nozares speciālistiem žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kura vienlaikus pilda arī veselības ministres pienākumus.
Budžeta pieaugums veselības nozarei jāparedz likumā, līdzīgi kā tas ir izdarīts aizsardzības nozarē, pārliecināta Straujuma. "Mums vairs nav, kur tālāk atkāpties," sacīja premjerministre, piebilstot, ka iedzīvotāji gaida uzlabojumus veselības aprūpes nozarē.
Avots: NRA.lv | Straujuma: Veselības nozarei papildus jāatvēl vismaz 40 miljoni eiro | http://nra.lv/latvija/123685-straujuma-veselibas-nozarei-papildus-jaatvel-vismaz-40-miljoni-eiro.htm |
***************************************************
Veselības nozares darba grupa ir izstrādājusi virkni priekšlikumu situācijas uzlabošanai veselības aprūpes nozarē, tomēr to īstenošanai būs nepieciešams papildu finansējumus, kura avotus grupas pārstāvji vēl nevar nosaukt.
Pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu darba grupas vadītāja Ilze Viņķele sacīja, ka viens no darba grupas priekšlikumiem ir stiprināt primāro veselības aprūpi, piemēram, ieviešot otro ārstu lielajās ģimenes ārstu praksēs. Tāpat plānots uzlabot kompensējamo medikamentu pieejamību iedzīvotājiem, kā arī pārrēķināt veselības aprūpes tarifus tā, lai tie segtu reālos slimnīcu izdevumus.
Avots: NRA.lv | Veselības nozares darba grupa sola būtiskus uzlabojumus nozarē | http://nra.lv/latvija/123684-veselibas-nozares-darba-grupa-sola-butiskus-uzlabojumus-nozare.htm
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv