Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   
24643

C hepatīta ārstēšana – atskaite par aktīvistu tikšanos ar farmācijas kompānijām
Apskatīt komentārus (0)


22.06.2012


Tikšanās ar Abbott
Abbott strādā pie jauna preparāta izpētes, pie molekulas, kura ir C hepatīta vīrusa proteāzes inhibitors. Iespējams, ka tiks izveidotas ārstēšanas shēmas bez ribavirīna.
Abbott plāno maksimāli ātri ieviest produktu tirgū, taču izmēģinājumu 3. fāzei būs vajadzīgi vēl vismaz 2 gadi.
Tiek plānota pediatriskas formas izveidošana.
Tāpat notiks arī zāļu savstarpējās mijiedarbības izpēte pie dubultinfekcijas ar HIV, kā arī aizstājterapijas preparātu ietekme. Kompānija aktīvi interesējās, ko pacienti uzskata par pašu galveno, turpinot ārstēšanos? Atbildes:
-interferona izslēgšana no ārstēšanas shēmas;
-minimālas blakusparādības;
-tablešveida forma;
-īss ārstēšanās laiks.
Aktīvisti uzskata, ka ārstēšanās pieejamība vienalga būs ierobežota, jo valstis atteiksies iepirkt dārgo produkciju.
*********************************************************
Tikšanās ar Janssen – Cilag
Kompānija ir pazīstama kā preparāta telaprevirs izstrādātāja, kurš tagad tiek dažādā veidā pētīts (daudz – par zāļu savstarpējās mijiedarbības tēmu), tai skaitā par ārstēšanas ietekmi pie dubultinfekcijas ar HIV. Tālākā nākotnē tiks pētīti dažādi režīmi un ārstēšanas ietekme uz dažādām pacientu populācijām.
Šīs kompānijas atslēgas vārdi ir drošība un laba panesamība. Aizstājterapija un ārstēšana ir savienojamas koriģējot devas un novērojot pacientus. Diemžēl tuberkulozes ārstēšana un hepatīta ārstēšana ar telapreviru nav savstarpēji savienojamas.
Kompānija prezentēja tā saucamo cost effective model valstīm. Minēto modeli ir pieņēmušas Spānija, Vācija un Francija.
Kompānijas mērķis ir sadarbība ar valsts struktūrām, lai preparāts tiktu ieviests valsts programmās, protokolos un stratēģijās C hepatīta ārstēšanai. Minētā inovācija ir pelnījusi, lai to ievieš.
-Kas ietekmē cenas kalkulāciju? - Valsts finansiālās iespējas un pacientu skaits.
-Vai ir atšķirīgs cenu sadalījums dažādām valstīm? – Vispirms produkts ir jāreģistrē, pēc tam notiek pārrunas ar valsti un cenu veidošana kaimiņvalstīs.
-Vai ir jau kaut kādi lēmumi šajā sakarā? – Pagaidām nav, pagaidām vēl nezinām, kur virzāmies.
Tiek plānota zāļu pediatriskā forma.
Minētajam preparātam ir konstatēta jauna blakusparādība – anālās atveres nieze plus stipra anēmija.
Kompānija iepazīstināja ar valstu un termiņu sarakstu, kur un kad tiks reģistrēts preparāts.
-Vai tiek plānota interferona iepirkšana par zemāku cenu? – Iepērkot interferonu pie vietējiem ražotājiem ir iespējams lētāks iepirkums.
Pacientu pārstāvji paziņoja, ka ja preparātam nebūs cenas atlaides, kā arī ja nebūs pārrunu ar Roche par interferona cenas samazināšanu, tad pie Abbott jaunās molekulas izveidošanas, telapreviram nebūs panākumu.
-Vai tiek izskatīta telaprevira lietošana bez pegintrona un interferona? – Par tādiem klīniskajiem pētījumiem nekas nav zināms.
Kompānija apstiprināja savas līderpozīcijas tirgū vismaz uz 2 – 3 gadiem, kamēr notiek Abbott jaunās molekulas izstrādāšana. Bocepreviru kā konkurentu kompānija neapskatīja.
***********************************************************
Tikšanās ar MSD
Arī MSD ir izstrādājusi jaunu preparātu – bocepreviru. Klīnisko pētījumu laikā nelielas preparāta devas parādīja sevi no labās puses.
Tiek plānota arī pediatriskā forma.
MSD stingrā cenu politika un vienas un tās pašas cenas desmit gadus ilgais stāžs tirgū tikšanās laikā izraisīja dzīvu diskusiju. Par vienu no (lielākās daļas) neatbildētajiem jautājumiem kļuva sekojošais:
-Vai kompānijas zāļu izstrādāšanā ieguldītie līdzekļi ir kompensējušies? Kad tas notika? - Tas ir riskants bizness. Pastāvīga investīciju balansēšana.
Kompānijas vajadzības apmierina komerciālie tirgi un farmācijas kompānija nav ieinteresēta sadarboties ar valsts struktūrām. Kompānija deva mājienu, ka pacientu kopienai ir jārisina sarunas ar valsti un jāizstrādā stratēģijas. Kopiena tam nepiekrita, jo uzskata, ka arī kompānijai ir jānāk pretī cenu politikas jautājumos.
-Vai jaunu preparātu izstrādāšana ietekmēs cenu? – Mēs gribam padarīt trīskāršo terapiju par ārstēšanas zelta standartu.
-Kā tiks risināts pieejamības jautājums? – Viss ir atkarīgs no ienākumiem un valstu budžeta. Mums svarīgāka ir efektivitāte, nevis materiālā vērtība. Un minētajā gadījumā inovatīvā programma ir pelnījusi dārgu cenu.
-Vai var samazināt peginterferona cenu? – Jautājums tiks izskatīts.
Ar bocepreviru tiek papildinātas arī blakusparādības – ādas sausums, izsitumi, garšas receptoru traucējumi, stipra anēmija. Trīskāršās terapijas gadījumā preparāts jālieto katras 8 stundas. Pie aizstājterapijas nav vajadzīga devu maiņa.
Agrīnās pieejas programmu palaišanas paredzamie datumi būs 2012. gada 3. ceturksnis Lietuvā, 2013. gada 1. ceturksnis Latvijā un 2012. gada 4. ceturksnis Igaunijā.
Eiropas Savienības valstis tagad pašas nosaka rekomendācijas ārstēšanai, izejot no savas specifikas.




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA