AKTUALITĀTES
   
26262

„Farmācijas kompāniju alkatība nogalina!” HIV aktīvisti ir ķērušies klāt C hepatīta ārstēšanas pieejamībai
Apskatīt komentārus (0)


06.09.2012


Simtiem tūkstošu HIV inficēto, kas inficēti arī ar C hepatīta vīrusu. Milzīgs, arvien pieaugošs, to cilvēku, kas dzīvo ar HIV, skaits, pieprasa, lai kompānijas MSD un Roche samazinātu cenas no „nepaceļamām” visur līdz „apmaksājamām” pat visnabadzīgākajās valstīs, lai nodrošinātu ārstēšanās pieejamību desmitiem tūkstošu pacientu.
Spilgtās demonstrācijas laikā Vašingtonā uz Roche organizētajām oficiālajām vakariņām aktīvisti nesa trauku ar jēra aknām, saucot :”Pietiek ēst mūsu aknas!”, norādot uz to, ka par šo kompāniju noteiktajām augstajām cenām ir jāmaksā ar dzīvībām. Pieprasot krasu medikamentu cenu samazināšanu, aktīvisti arī aicināja uz klusuma brīdi to piemiņai, kas ir miruši farmācijas kompāniju alkatības dēļ, un atgādināja ražotājiem, ka tādas akcijas turpināsies, kamēr vien netiks samazinātas medikamentu C hepatīta ārstēšanai cenas. Demonstrāciju iemūžināja HCLU (Ungārijas Pilsonisko Brīvību Savienība), atsauce uz filmu:
http://drogriporter.hu/en/bigpharmagreed
C hepatīts ir tikai viens no piemēriem saslimšanām, kuru ārstēšana nav pieejama patentu un farmācijas kompāniju, kas nerēķinās ar cilvēku veselību, peļņas dēļ.
(ITPCru)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv