AKTUALITĀTES
   
85971

HIV skolas Krievijā
Apskatīt komentārus (0)


14.05.2018


Lasiet pilnu ziņu krievu valodā «Izvestija» | https://iz.ru/737284/elina-khetagurova/vich-infitcirovannykh-nauchat-lechitsia |
HIV inficētajiem Krievijas iedzīvotājiem izveidos speciālas skolas.
Veselības aizsardzības ministrija plāno HIV-pozitīvos Krievijas iedzīvotājus nosūtīt uz speciālām skolām, kas tiks izveidotas uz medicīnas iestāžu bāzes. Katram inficētajam gada laikā vajadzēs apmeklēt desmit nodarbības.
Kā ziņo "Izvestija", attiecīgais nolikums iekļauts Veselības ministrijas jaunajā HIV-inficēto pilsoņu ārstēšanas standartā. Skolās speciālisti pacientiem stāstīs, kāpēc viņiem ir svarīgi ārstēties, kā dzīvot turpmāk, palīdzēs ar psihologa padomiem, iepazīstinās ar drošības pasākumiem.
Iestādes eksperti uzskata, ka speciālās skolas palīdzēs ieekonomēt uz HIV-pozitīvo cilvēku ārstēšanu: ja viņi pareizi ārstēsies, neradīsies sarežģījumi un pati ārstēšana būs lētāka. Tāpat tiek atzīmēts, ka apmācība skolā samazinās infekcijas izplatības iespējamību.
Izdevums ziņo, ka Veselības ministrijas jaunajā standartā specskolu apmeklējums iezīmēts sadaļā "medicīniskie pakalpojumi". Tas nozīmē, ka šīs skolas tiks atvērtas uz medicīnas iestāžu – slimnīcu un poliklīniku – bāzes.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv