AKTUALITĀTES
   
43643

Krimas jaunie laiki
Apskatīt komentārus (0)


23.03.2014


Maskava, 20. marts. Krimā darbu uzsāks Krievijas Federālais Narkotiku aprites kontroles dienests. Pirmais, ko tur paredzēts izdarīt – atcelt narkomānijas ārstēšanu ar metadona palīdzību. Šis preparāts reģionā netiek kontrolēts, un to jau sen lieto kā narkotisko vielu. Tā šodien ziņoja resora vadītājs Viktors Ivanovs.
„Pagājušajā un aizpagājušajā gadā es biju Kijevā un tikos ar toreizējo valdības priekšsēdētāju Nikolaju Azarovu, kurš bija ļoti norūpējies saistībā ar metadona terapiju Ukrainā, kas burtiski esot tikusi uzspiesta par Eiropas grantiem. Tā rezultātā ir radies milzīgs ļaužu slānis – no metadona atkarīgi narkomāni,” – pastāstīja Federālā Narkotiku aprites kontroles dienesta vadītājs Viktors Ivanovs.
Metadonam Ukrainā un Krimā katru gadu tiek tērēti apmēram 200 miljoni dolāru. Krievija tādu terapiju neatzīst. Atbildot uz jautājumu, kas būs ar tiem, kuri pašlaik ārstējas ar metadonu, Ivanovs teica, ka tās nav zāles. Nav pierādījumu tā pozitīvajai ietekmei, bet faktu, kas pierāda tā kaitīgumu ir pietiekami daudz. ASV un Lielbritānijā pēdējo gadu laikā ir pieaudzis nāves gadījumu skaits no metadona lietošanas. Tie ir klīnisko pētījumu dati.
Avots:
http://mir24.tv/news/society/10105992 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv