AKTUALITĀTES
   
77349

Lietuvā kompensējamās zāles ir nepamatoti dārgas
Apskatīt komentārus (0)


19.03.2017


Lietuvas Veselības ministrs aicina zāļu ražotājus samazināt zāļu cenas
Avots: MIC Administrācija | http://farmacija-mic.lv/lietuvas-veselibas-ministrs-aicina-zalu-razotajus-samazinat-zalu-cenas/ |
Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Veriga aicinājis zāļu ražotājus samazināt zāļu cenas Lietuvā. Zāļu ražotāji gan uzskata, ka šādam aicinājumam nav nekādas jēgas, ja netiek pārskatīta visa zāļu cenu veidošanas sistēma.
Veriga vērsies pie Inovatīvās farmācijas industrijas asociācijas, Amerikas Tirdzniecības palātas vietējās darba grupas un pie Zāļu ražotāju asociācijas, mudinot nozares asociācijas esošos farmācijas uzņēmumus samazināt zāļu cenas Lietuvā, lai tās nepārsniegtu 95% ģenērisko zāļu cenas references valstīs.
Gatavojot valsts kompensējamo zāļu sarakstu 2017. gadam, Veselības ministrija konstatējusi, ka 90% pieteikto zāļu deklarētās cenas bijušas stipri virs vidējām cenām.
Kompensējamo zāļu saraksta projekts liecinājis, ka deklarētās cenas zālēm Lietuvā nezināmu iemeslu dēļ ir daudz augstākas nekā citās valstīs, līdz ar to pacientiem nākas veikt daudz lielāku līdzmaksājumu, paudis ministrs. Viņš uzsvēris, ka tas nav pieļaujams, un Lietuva vēl nav izmantojusi visu savu potenciālu zāļu cenu samazināšanā. Pēc ministra teiktā, ir svarīgi tiekties uz kopīgu mērķi – nodrošināt zāļu pieejamību Lietuvas iedzīvotājiem un nodrošināt zemākās iespējamās zāļu cenas.
Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite nesen paudusi, ka zāļu kompensācijas jautājumi ir tikuši ignorēti, uzsverot, ka šie jautājumi ir kā uzticamības pārbaude jaunajam veselības ministram.
****************
Lietuvā aptiekām būs pienākums aktīvāk piedāvāt pircējiem lētākos pieejamos medikamentus
Avots: MIC Administrācija | http://farmacija-mic.lv/lietuva-aptiekam-bus-pienakums-aktivak-piedavat-pircejiem-letakos-pieejamos-medikamentus/ |
Lietuvā iecerēts pamudināt aptiekas aktīvāk piedāvāt pircējiem lētākos pieejamos medikamentus, nosakot tām konkrētas saistības šai jomā, pirmdien paziņojusi veselības ministra vietniece Kristīna Garuoliene.
“Iecerēts līgumos starp teritoriālajām slimokasēm un aptiekām noteikt obligāti izsniedzamu lētāko medikamentu apjomu. Tādējādi tiktu veicināta arī racionālāka medikamentu lietošana,” viņa sacījusi ministrijas preses konferencē.
Žurnālisti iepazīstināti arī ar plāniem grozīt esošo kārtību, ka medikamentu ražotājiem Lietuvā šobrīd ir pieejama informācija, piemēram, par konkurentu plānotajām atlaidēm. Kā nesen izteicās Lietuvas Konkurences padomes priekšsēdētāja vietniece Jūrate Šoviene, tādu praksi faktiski var salīdzināt ar karteļa vienošanos.
Veselības ministrs Aurēlijs Verīga solījis, ka tiks pārskatītas prasības, saskaņā ar kurām medikamenti var tikt iekļauti kompensējamo medikamentu sarakstā.
Pagājušajā mēnesī prezidente Daļa Grībauskaite tikās ar veselības ministru un Konkurences padomes un Valsts kontroles pārstāvjiem, lai pārrunātu, kā Lietuvā nodrošināt zemākas medikamentu cenas. Tikšanās laikā kontrolējošās institūcijas norādīja, ka esošā kompensēšanas sistēma rada mākslīgus šķēršļus, kas neļauj Lietuvas tirgū nonākt lētākiem un efektīvākiem medikamentiem.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv