AKTUALITĀTES
   
78223

Nav vietas vardarbībai, nav vietas bailēm!
Apskatīt komentārus (0)


25.04.2017


No Čečenijas arvien turpina pienākt ziņas par masveida varas iestāžu kampaņu pret homoseksuāliem vīriešiem. Šie notikumi atbalsojās tālu aiz Čečenijas robežām. Tiem cilvēkiem Krievijā un visā Austrumeiropas un Centrālās Āzijas reģionā, kuriem bijusi drosme neslēpjoties dzīvot savu dzīvi, raida vēstījumu, ka ir jāatgriežas pagrīdē, bet tiem, kas vēl nav atklājušies, - lai pat nemēģina par to domāt. 
Notikušā mērķis bija nevis nogalināt konkrētos cilvēkus par konkrētām vai iedomātām lietām, bet gan iebaidīt un terorizēt simtiem tūkstošus cilvēku Čečenijā un aiz tās robežām.
Cilvēktiesību pārkāpšana, vardarbība un nepieciešamība noiet pagrīdē noteikti veicinās HIV infekcijas epidēmijas izplatības tempu pieaugumu Krievijā starp gejiem un citiem vīriešiem, kuriem ir sekss ar sava dzimuma pārstāvjiem.
****************
NO PLACE FOR VIOLENCE, NO PLACE FOR FEAR
ECOM’s Statement on Repressions against Gay Men in Chechnya | 24 April 2017 | http://ecom.ngo/chechnya-eng/ | Eurasian Coalition on Male Health (hereinafter referred to ECOM) is an international non-governmental association, located in Tallinn, Estonia | 
<... There is absolutely no doubt by now that ongoing repressions of gay men, as well as men suspected in homosexuality, in the Chechen Republic of the Russian Federation have a character of structural violence. According to media reports, hundreds of men were detained by local law enforcement agencies and subjected to violence and torture, and at least three of them were reportedly killed. The region-wide hunt against gay men is supported by the society, including gay men’s families, and religious leaders. Media and journalists are being intimidated after their publications about situation of human rights in Chechnya. ...>

<... Čečenija notikuši homoseksuālu vīriešu masu aresti, un viņi tiek turēti koncentrācijas nometņu tipa cietumos. Pirmie ziņojumi, kas vēstīja, ka Čečenijā tiek vērstas darbības pret gejiem parādījās jau aprīļa sākumā.
Krievijas avīzes un cilvēktiesību grupas ziņo, ka vairāk kā 100 homoseksuālu vīriešu ir aizturēti “saistībā ar viņu netradicionālo seksuālo orientāciju vai aizdomām par to”. Tiek ziņots par aizdomām, ka vairāki cilvēki ir miruši pēc vardarbīgajiem reidiem.
Čečenijas valdības pāstāvis uz šiem ziņojumiem atbildējis ar noliegumu, ka reģionā vispār ir homoseksuāli cilvēki, ko aizturēt. Viņš uzstāja, ka “nav iespējams aizturēt un mocīt cilvēkus, kuri republikā neeksistē.” Arī Kremlis noliedz, ka zina jebko par šo “tīrīšanu”. Tomēr pēc šiem apgalvojumiem turpina parādīties ziņojumi, ka arestētie vīrieši tiek turēti šausminošos koncentrācijas nometņu cietumos, pret viņiem tiek vērsta vardarbība un spīdzināšana.
Krievijas avīze Novaya Gazeta, balstoties uz intervijām ar lieciniekiem un izdzīvojušajiem, ziņo, ka slepenie cietumi "tīrīšanā" arestēto vīriešu aizturēšanai ir iekārtoti Argunas pilsētā, vienā no pilsētas bijušajiem militārajiem štābiem. ...>
Lasiet pilnu rakstu: «Čečenijā atvērta "koncentrācijas nometne" gejiem» | http://www.pride.lv/lv/dzivojam/article/cecenija-atverta-koncentracijas-nometne-gejiem/ |
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv