AKTUALITĀTES
   
47480

Nelaimes gadījums 
Apskatīt komentārus (0)


22.08.2014


Beļģu zinātnieki no Reina Fabiola universitātes pediatrijas klīnikas Briselē (Hôpital Universitaire Des Enfants Reine Fabiola) paziņojuši par gandrīz unikālu gadījumu, kad bērns inficējies ar imūndeficīta vīrusu. Žurnālā Pediatrics ievietotās publikācijas autori novēroja 12 mēnešus vecu mazuli, kurš kopā ar māti bija hospitalizēts uz universitātes klīniku smaga bronhīta dēļ. Mātes analīzes izrādījās arī pozitīvas.
Bet, izpētot sievietes medicīniskos dokumentus grūtniecības novērošanas laikā, atklājās, ka viņai divreiz veiktas asinsanalīzes uz HIV (otrreiz to darīja pirms dzemdībām) un abas reizes rezultāti bijuši negatīvi.
Briseles ārstiem vajadzēja veikt īstu detektīvizmeklēšanu, kas atklāja, ka bērna tēvam (un attiecīgi ar krūti barojošās mātes vīram), iebraucējam no Kongo, pēc dēla piedzimšanas ir bijuši vairāki dzimumsakari ar citām sievietēm. Saskaņā ar afrikāņu vidē plaši izplatītu tradīciju, prezervatīvus šo dēku laikā viņš neizmantoja. Tādējādi ar imūndeficīta vīrusu vispirms inficējās viņš, tad inficēja sievu, kas neko nenojauta, un turpmāk sieviete, bērnu barojot ar krūti, šo infekciju nodeva mazulim.
Kaut mātes pienam piemīt zināmas pretvīrusu iedarbības spējas, kas samazina inficēšanās risku ar HIV, šajā gadījumā notikumi risinājās pēc sliktākā scenārija – bērnam visa mūža garumā vajadzēs lietot antiretrovīsu preparātus.
Tagad dažās Āfrikas valstīs HIV inficētām sievietēm, kurām piedzimuši veseli bērni, bieži viņus atļauj barot ar krūti, bet ar noteikumu, ka mātes lietos antiretrovīrusu preparātus. Tādējādi risks, ka bērns inficēsies no mātes piena, nepārsniedz 2%.
Rietumvalstīs tamlīdzīgos gadījumos sievietēm uzstājīgi rekomendē bērnu barot vienīgi ar piena maisījumiem.
www.health-ua.org     

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv