AKTUALITĀTES
   
40600

Nestandarta ar HIV inficēšanās gadījumi
Apskatīt komentārus (0)


04.12.2013


Tjumeņas ārsti fiksējuši nestandarta ceļus, kā var inficēt ar HIV. Vairāk nekā 10% HIV inficēto bērnu vīrusu ieguva šādos apstākļos: grūtniecības laikā māte ir HIV negatīva, bet pēc dzemdībām viņu inficē seksuālais partneris. Nenojaušot par HIV, sieviete vīrusu nodod bērnam, barojot viņu ar krūti. “Deviņdesmitajos gados gadījās, ka bērni, kas inficēti ar vairākkārt lietojamu šļirci, inficēja māti, kad viņa zīdaini baroja ar krūti. To nosauca par “AIDS padomju fenomenu”. Kā nosauks jauno parādību, nav zināms,” saka ārsti. Taču šodien par vienu no AIDS centra darbības mērķiem ir pakļaut testēšanai uz HIV visas sievietes pēc dzemdībām un viņu seksuālos partnerus.
Pilnā apjomā lasiet:
http://www.vsluh.ru/news/society/275379 
************************************************************
Dramatisks gadījums noticis Ustjkamenogorskā. Vesela māte dzemdēja veselu bērnu, baroja viņu ar krūti līdz trīs gadu vecumam, bet pēc tam atklājās, ka gan viņa, gan bērns ir inficējušies ar HIV. Ārsti noskaidroja, ka HIV infekciju mājās pārnesis mātes jaunais vīrs, ar kuru viņa uzsāka kopdzīvi gadu pēc dzemdībām. Ar mātes pienu vīruss tika nodots bērnam.
Pilnā apjomā lasiet: http://www.express-k.kz/show_article.php?art_id=90155 
*****************************************************

Tjumeņā noticis ārkārtīgi rets gadījums: 60 gadus vecs vīrietis inficējies ar HIV kautiņa laikā. Līdz tam Krievijā līdzīgs inficēšanās gadījums ar šo bīstamo slimību tika fiksēts tikai vienu reizi.
Septembrī vīrietis pēc kautiņa ar daudzām traumām nonāca slimnīcā. Cietušajam uzlika šuves. Pēc palīdzības sniegšanas pensionārs sāka atlabt, taču pēc dažām nedēļām tjumenietis sāka just nogurumu, viņam parādījās izsitumi. Pēc izmeklējumu veikšanas atklājās baisa diagnoze. Izrādījās, ka vīrieti bija piekāvis ar HIV inficēts cilvēks.
Pilnā apjomā lasiet:
http://www.rg.ru/2013/11/20/reg-urfo/draka-anons.html
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv