AKTUALITĀTES
   
26457

Nodokļu maksātāji nevar gaidīt uz uzlabojumiem veselības aprūpē
Apskatīt komentārus (0)


14.09.2012


Lasiet pilnu rakstu: NRA.lv | Inga Paparde | 12. septembris| saite http://nra.lv/latvija/veseliba/79473-veselibas-apdrosinasanas-reformas-ieguvumi-pec-daudziem-gadiem.htm
Lielākā problēma jaunajai, pagaidām koncepcijā ietērptajai veselības apdrošināšanas sistēmai būs tā, ka nodokļu maksātāji vismaz sākotnēji neredzēs ieguvumus no jaunās kārtības – pacientu iemaksas nekritīsies, rindas pagaidām saglabāsies, par daudziem veselības pakalpojumiem būs jāmaksā tāpat kā līdz šim
Ieguvumi nodokļu maksātājiem no jaunās veselības apdrošināšanas sistēmas pagaidām ir teorētiski, jo samazināt pacientu iemaksas vai rindas pie speciālistiem un uz operācijām sola tikai pēc vairākiem gadiem. Tad, kad veselības aprūpes sistēmai būs vairāk naudas.
Diemžēl pat Veselības ministrijas (VM) aprēķini liecina, ka, arī sasaistot veselības pakalpojumu nodrošināšanu ar nodokļu nomaksu, jebkurā gadījumā veselības nozarei nepieciešams papildu finansējums, citādi būtiskus uzlabojumus nesagaidīt. VM plānotajā veselības maksājuma apmēra aprēķinos dažādām iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāju kategorijām minēts, ka iespējamais problēmpunkts visos variantos ir «nepietiekams maksājuma pienesums veselības budžetam».
Raksta tēzes:
-Ieguvumi nodokļu maksātājiem no jaunās veselības apdrošināšanas sistēmas pagaidām ir teorētiski;
-Neatliekamo palīdzību saņems visi;
-Pilna veselības aprūpes pakalpojumu cena būs jāmaksā nodokļu nemaksātājiem;
-Pēc Veselības ministrijas aplēsēm, šo cilvēku skaits pašlaik ir vairāk nekā 120 000;
-Veselības ministre Ingrīda Circene saka: šie cilvēki varēs samaksāt un pievienoties apdrošināšanai vai legalizēties, piemēram, kļūstot par oficiāliem bezdarbniekiem.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv