AKTUALITĀTES
   
31467

Pacienti pieprasa agrīnu HIV infekcijas ārstēšanu
Apskatīt komentārus (0)


29.11.2012


Lasiet pilnu rakstu | NRA.lv : "Pacienti pieprasa agrīnu AIDS ārstēšanu" | Inga Paparde | http://nra.lv/latvija/veseliba/84408-pacienti-pieprasa-agrinu-aids-arstesanu.htm
Latvija paliek vienīgā valsts Eiropā, kur HIV/AIDS pacientu ārstēšana nenotiek saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas vadlīnijām un pacientiem nav pieejama agrīna ārstēšana.
Neatkarīgā rakstīja par pacientu piketu pie Veselības ministrijas – kā protestu tam, ka nākamgad nav plānots palielināt kompensējamo medikamentu finansējumu, līdz ar to arī neesot iespējams mainīt krīzes laika diktētās normas AIDS pacientu ārstēšanā. Apvienības HIV.LV vadītājs Aleksandrs Molokovskis norāda, ka 2009. gadā pacientu organizācijas piekrita, ka uz laiku var samazināt ārstēšanas piešķiršanas kritērijus, proti, uzsākt antiretrovirālo terapiju HIV pacientiem vēlāk, nekā to nosaka pasaules vadlīnijas. Taču nu jau pagājuši gandrīz četri gadi, un neviens nedomā situāciju mainīt. «Ja mums saka: krīze ir beigusies, un Starptautiskā Valūtas fonda vadītāja, pat viesojoties Latvijā, uzdzied dziesmu, tad mēs vēlamies tikai to, lai Latvija atgriežas pie agrīnas HIV infekcijas ārstēšanas,» saka A. Molokovskis. Latvijā oficiāli HIV infekcija reģistrēta 5457 cilvēkiem, no kuriem AIDS stadija ir 1167 cilvēkiem jeb 21 procentam pacientu. Tas ir lielākais pacientu AIDS stadijā īpatsvars visā Eiropā, piemēram, Igaunijā, kur ir 9000 HIV pacientu, AIDS ir 4 procentiem, bet Lietuvā no 1700 pacientiem AIDS stadija ir 9 procentiem. Ko tas nozīmē?
*****************************************************************
Lasiet pilnu rakstu | NRA.lv: "HIV: pieaudzis jaunatklāto gadījumu skaits" | Inga Paparde |
http://nra.lv/latvija/veseliba/84382-hiv-pieaudzis-jaunatklato-gadijumu-skaits.htm
Latvijā cilvēki nereti atviegloti nopūšas, domājot, ka HIV skar tikai narkomānus, taču statistikas dati jau vairākus gadus pēc kārtas liecina, ka Latvijā lielākā daļa cilvēku ar HIV inficējušies dzimumattiecību ceļā, turklāt heteroseksuālu, analizējot datus, secina Latvijas Sarkanā Krusta veselības projektu vadītāja Vivita Ķīkule.
Šonedēļ Rīgā un Latvijā Pasaules AIDS dienas ietvaros notiek dažādi pasākumi, lai veicinātu sabiedrības izpratni un mazinātu aizspriedumus par HIV un AIDS.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv