AKTUALITĀTES
   
103351

Preses konference un diskusija
Apskatīt komentārus (0)


28.11.2018


2018. gada 28. novembris
Preses relīze 

Preses konference un diskusija: “HIV-infekcija Latvijā: testēt, ārstēt, novērst!”

Biedrība “DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS”  rīko preses konferenci  “HIV-infekcija Latvijā: testēt, ārstēt, novērst!” Pasaules AIDS dienas priekšvakarā 29. novembrī plkst. 11:00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Rīgā, Antonijas iela 1). 
Preses konferencē piedalīsies: Jana Feldmane, Veselības ministrijas Vides veselības nodaļas vadītāja; Prof. Baiba Rozentāle, RAKUS Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste; Aleksandrs Molokovskis, HIV-pozitīvs pacients un biedrības HIV.LV vadītājs; preses konferenci vadīs Ruta Kaupe, biedrības DIA+LOGS valdes priekšsēdētāja.
Ar š.g. 1.oktobri Latvijā ir atcelti visi ierobežojumi HIV-infekcijas ārstēšanas uzsākšanai, valsts sākusi īstenot vispāratzīto principu “testē-un-ārstē”, tas ir - piedāvāt pacientam zāles uzreiz pēc HIV diagnozes apstiprināšanas. Ir zinātniski pierādīts, ka viena no galvenajām HIV profilakses sastāvdaļām ir efektīva HIV-pozitīvu cilvēku ārstēšana. Tomēr motivācijas trūkums uzsākt un turpināt ārstēšanos, neapmierinoša pacienta līdzestība HIV ārstēšanas procesā paliek lielākie izaicinājumi HIV-pozitīvo veselības aprūpē Latvijā.  
“Šobrīd ir ļoti svarīgi panākt, lai Latvijas iedzīvotāji intensīvāk testētos uz HIV, nepieciešams paplašināt testēšanas iespējas, kā arī izstrādāt efektīvus un ilgtspejīgus risinājumus pacientu nosūtīšanai uz ārstēšanu”, uzsver Ruta Kaupe.    
“Neskatoties uz to, ka “vārti ir vaļā”, simtiem HIV-pozitīvo cilvēku nesteidzas ārstēšanu  pieprasīt, vai atsakās no tās, vai patvaļīgi pārtrauc lietot zāles. Man, jau 20 gadu garumā līdzestīgam pacientam, tas sāp. Valsts garantēta ārstēšana ļauj man dzīvot pilnvertīgu, jēgpilnu  dzīvi un es vēlos, lai visi pacienti izvēlās tādu, tiešām pozitīvu dzīvi”, saka Aleksandrs Molokovskis.
Pēc preses konferences notiks diskusija, kuras mērķis būs meklēt risinājumus un apspriest iespējamos modeļus pacientu motivēšanai ārstēties. Tiks uzklausīta arī Igaunijas galvaspilsētas kolēģu pieredze šajā darbā. Atklāšanas uzrunu teiks Prof. Baiba Rozentāle, īpaši atzīmējot  HIV-infekcijas sociālos aspektus un ārstēšanas ietekmi uz sabiedrības veselību.
Preses konference un diskusija tiek rīkotas projekta  “Ārstēšanās pieejamības veicināšana sociāli atstumtajām riska grupām” ietvaros, kas vērsts uz HIV pacientu līdzestību veicinošo pakalpojumu attīstību.

Informācija: Ruta Kaupe,
Biedrības DIA+LOGS valdes priekšsēdētāja,
Tel. 29412855
ruta.kaupe@inbox.lv
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv