AKTUALITĀTES
   
67444

Princips «treat-all» - ārstēšana visiem cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV!
Apskatīt komentārus (0)


06.07.2016


Jūnijā Pasaules Veselības organizācija (PVO) laida klajā HIV infekcijas ārstēšanai un profilaksei paredzēto antiretrovīrusu preparātu lietošanas norādījumu atjaunoto versiju. Minētie norādījumi adresēti nacionālajām veselības aizsardzības institūcijām. Pirmais norādījumu izdevums tika laists klajā 2013. gadā.
Galvenās izmaiņas šajos PVO norādījumos ir tādas, ka tiek rekomendētas tiesības uz HIV infekcijas ārstēšanas terapiju visiem cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV, neatkarīgi no vecuma un imūnā statusa. PVO principu «treat-all» izklāstīja jau 2015. gada septembrī HIV infekcijas pirmskontakta profilakses un antivīrusu terapijas uzsākšanas norādījumos. Tagad šie piegājieni ir iekļauti konsolidētajos norādījumos. 
Vēl viens ambiciozs jaunievedums ir norādījums, ka ir nepieciešams ievērot uz preparātu kombinēšanu balstītās terapijas režīmu, kas paredz, ka jālieto viena tablete vienreiz dienā. PVO globālais mērķis ir sniegt terapiju visiem 37 miljoniem planētas iedzīvotāju, kuri šodien dzīvo ar HIV.
Norādījumu atjaunotajā versijā PVO eksperti ierakstījuši paplašinātas rekomendācijas, lai pirmskontakta profilaksi varētu saņemt personas, kas pakļautas būtiskam riskam inficēties ar HIV.
PVO atjaunotajos norādījumos akumulētas un sistematizētas PVO rekomendācijas, kas pēdējos trijos gados publiskotas citos Pasaules Veselības organizācijas dokumentos. Kaut ar novēlošanos, bet PVO ir teikusi savu vārdu, tagad jārīkojas nacionālajām veselības aizsardzības institūcijām.
*************
Consolidated guidelines on the use of antiretroviral drugs for treating and preventing HIV infection. Recommendations for a public health approach – 2. izdevums, 2016
http://www.who.int/hiv/pub/arv/arv-2016/en/
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv