AKTUALITĀTES
   
78790

PVO pārāk daudz tērē darbinieku komandējumiem
Apskatīt komentārus (0)


22.05.2017


Pasaules Veselības organizācija tērē daudz vairāk naudas savu darbinieku komandējumiem nekā nopietnu slimību apkarošanai.
Ikgadējie PVO darbinieku komandējumu izdevumi sastāda 201 miljonu dolāru. Tie ievērojami pārsniedz PVO kopējos izdevumus AIDS, malārijas un tuberkulozes apkarošanai, vēsta aģentūra Associated Press.
Aģentūra stāsta par dažiem PVO izdevumiem: AIDS apkarošanai organizācija tērē aptuveni 71 miljonu dolāru gadā, cīņai ar malāriju 61 miljonu un ar tuberkulozi — 59 miljonus. 
Tika atzīmēts, ka PVO darbinieki bieži ceļo pirmajā klasē, rezervē numurus dārgās viesnīcās. Piemērām, PVO ģenerāldirektore Margareta Čana sava brauciena laikā uz Āfriku sakarā ar Ebolas vīrusa apkarošanu apmetās prezidenta numurā, kurš izmaksā 900 eiro par nakti.
Savukārt, PVO savā ziņojumā atzīmē, ka jau ir samazinājusi izdevumus darbinieku braucieniem par 14%.
**************
PVO mērķis ir radīt labāku un veselīgāku nākotni cilvēkiem visā pasaulē. Organizācijas biroji atrodas vairāk nekā 150 valstīs, kas sadarbojas ar valdībām un citiem partneriem infekciozo slimību (sākot ar gripu un beidzot ar HIV) un neinfekciozo slimību (vēzis, sirds un asinsvadu slimības un daudzas citas) apkarošanā.
PVO darbības mērķi - palīdzēt mātēm, bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem; nodrošināt drošu vidi, t.i., gaiss, ūdens, pārtikas produkti; piegādāt nepieciešamās zāles un vakcīnas.
Pasaules Veselības organizācijas vēsture sākās 1948. gada 7. aprīlī. šodien tajā strādā vairāk nekā 7 tūkstoši cilvēku. PVO štābs atrodas Ženēvā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv