AKTUALITĀTES
   

Testēšanas uz HIV infekciju kampaņa
Apskatīt komentārus (0)


22.11.2011


"Pašlaik mūsu valstī ir 5100 reģistrētu HIV inficētu personu. Diemžēl patiesībā HIV skarto varētu būt aptuveni trīs reizes vairāk, kā liecina Pasaules Veselības organizācijas pētījumu pieredze. Latvijā 1037 pacientiem infekcija ir AIDS stadijā. Šie skaitļi apliecina, ka esam pirmajās pozīcijās HIV izplatības un AIDS pacientu skaita ziņā Eiropas reģionā. Mūsu valsts raksturojas ar vēlīnu HIV infekcijas diagnostiku un augstu pacientu proporciju, kam pēc diagnosticēšanas jau nepieciešama ārstēšana," saka Ruta Kaupe.
Agrīna HIV diagnostika palīdz laikus sākt ārstēšanu. Tas atvieglo dzīvi pacientiem, mazina jauno inficēto skaitu un valstī mazina ārstēšanai un aprūpei nepieciešamos resursus, kā arī ierobežo HIV izplatību.
Biedrība "DIA+LOGS" jau desmito gadu darbojas HIV/AIDS jomā, sniedzot atbalstu HIV apdraudētajiem un infekcijas skartajiem cilvēkiem, īstenojot kaitējuma mazināšanas programmu Rīgā un sadarbojoties ar sociālā darba un medicīnas speciālistiem HIV profilaksē, kā arī darbā ar apdraudētajām iedzīvotāju grupām.
Pateicoties starptautiskās donororganizācijas "AIDS Veselības aprūpes fonds" atbalstam, biedrība "DIA+LOGS" sadarbībā ar mediķiem, novembrī un decembrī organizē HIV testēšanas kampaņu Latvijā. Kopīgā sadarbībā ar Latvijas pilsētu un lauku medicīnas iestādēm, it īpaši, ar ģimenes ārstu praksēm un ieslodzījuma vietu mediķiem, tiek piedāvāta iespēja veikt INSTI HIV eksprestestus.
Lai atbalstītu ārstus viņu darbā, plānoti semināri ģimenes ārstiem reģionos par HIV profilakses iespējām ārstu praksēs, tajā skaitā HIV testēšanas nozīmi infekcijas atklāšanai un izplatības ierobežošanai. Novembrī notiks izbraukuma semināri: Pierīgas mediķiem 22. novembrī Ogrē, Zemgales mediķiem - 24. novembrī Bauskā, Latgales reģionam - 28. novembrī Jēkabpilī. Decembrī notiks seminārs ieslodzījuma vietu medicīnas speciālistiem.
Sociālā un aprūpes darba speciālistiem, interesentiem, nevalstiskajām organizācijām notiks seminārs Rīgā šī gada 30. novembrī plkst. 10 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, Rīgā, lai runātu par HIV/AIDS aktualitātēm un padziļinātu zināšanas par šo infekcijas slimību.
HIV testēšanas rezultāti tiks apkopoti, izziņoti un izmantoti turpmākajā darbā.
Semināru dalībniekiem biedrība "DIA+LOGS" piedāvā bez maksas saņemt INSTI HIV eksprestestus. Biedrība aicina uz sadarbību ģimenes ārstus, citu medicīnas iestāžu speciālistus, ieslodzījuma vietu u.c. institūciju mediķus, kas ieinteresēti vispusīgā savu pacientu izmeklēšanā. Kaut gan eksprestesti vēl nenozīmē diagnozes noteikšanu, tie var dot lielu laika un resursu ietaupījumu ārstiem viņu darbā ar pacientiem. Varēs saņemt arī informatīvus bukletus un prezervatīvus.
Biedrība "DIA+LOGS, atbalsta centrs visiem, kurus skar HIV/AIDS"
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv