AKTUALITĀTES
   
78930

Tiešsaistes memoriāls “Piemiņas kvilts”
Apskatīt komentārus (0)


25.05.2017


Sācis darboties unikāls online-projekts “Piemiņas kvilts”, kas veltīts cilvēkiem, kuri miruši no HIV/AIDS, kā arī aktīvistiem, kuri savu dzīvi veltījuši cīņai ar HIV/AIDS.
Šajā gadā savu trīsdesmito jubileju atzīmē starptautiskā kustība “Vārdi” (The NAMES Project Foundation), kuras dibinātājs Sanfrancisko iedzīvotājs Klīvs Džons uzšuva pirmo audeklu – QUILT, pieminot no AIDS mirušo draugu un tādējādi pārvarot zaudējuma rūgtumu. Kopš tā brīža šo iniciatīvu pārņēma visā Amerikā, bet drīz – arī visā pasaulē. Radās Starptautiskais AIDS memoriāls “Kvilts” (AIDS Memorial Quilt). Sašūts no daudziem fragmentiem, kur katrs simbolizē kāda aprāvušos mūžu, kvilts kļuva par galveno simbolu cīņā ar AIDS. Mirušo draugi un ģimenes locekļi radīja simtiem tūkstošu memoriālo audeklu.
Online-memoriāls “Piemiņas kvilts” turpina labo tradīciju, dodot iespēju jebkuram, kas vēlas, ar saitē piedāvātā kvilta konstruktora palīdzību izveidot veltījumu tuvam un dārgam cilvēkam, to papildinot ar nelielu veltījumu. Projekta dalībnieku izstrādātie kvilta fragmenti tiks apkopoti vienā lielā ciparu audeklā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv