AKTUALITĀTES
   
25054

Vai pacientiem nāksies piemaksāt no savas kabatas 5% no HIV medikamentu cenas?
Apskatīt komentārus (0)


16.07.2012


Nacionālais veselības dienests (NVD), kas atbild par kompensējamo medikamentu sistēmas darbību, un Veselības ministrija gan ļoti cer uz zāļu ražotājiem – ja pērn viņi sedza četrus miljonus deficīta, arī šogad tas būtu apsveicami. Turklāt šāds līdzmaksājums jau ierēķināts kā pieejamā summa zāļu apmaksai.
Ja papildu naudu kompensējamām zālēm nepiešķir, situācija var izvērsties visai bēdīga. Ir apspriesti vairāki risinājuma varianti, un vienkāršākais būtu lūgt piešķirt iztrūkstošo naudu gan ražotājiem, gan valdībai. Vēl kā pacientus mazāk traumējoši risinājumi apspriesti kompensējamo medikamentu cenu samazināšana, iekļaujot arvien lētākas zāles, racionālas zāļu lietošanas veicināšana, ražotāju līdzdalības palielināšana (ja ražotājs vēlas iekļaut sarakstā jaunas zāles, viņam jāmaksā līdzmaksājums 20–30 procentu apmērā) un citi. Taču ir arī risinājuma varianti, par kuriem pacienti nebūtu sajūsmā, un tie ir kompensācijas apmēra samazinājums (piemēram, no 75 uz 50%), atsevišķu diagnožu vai zāļu svītrošana no saraksta. «Nav patīkami to teikt, bet nav citas izejas, ja mums nav papildu naudas, ja ražotāji nesamaksā, tad jāskata arī tāds variants, ka visām pašlaik 100 procentu kompensējamām zālēm jāsamazina kompensācijas apmērs uz 95 procentiem,» atzina I. Kaupere (NVD).
Pilns raksts: NRA.lv | Inga Paparde | Zāļu budžetam draud pamatīgs deficīts |
http://nra.lv/latvija/75570-zalu-budzetam-draud-pamatigs-deficits.htm
-----------------------------------------------------------------------
Valdības 2009. gadā apstiprinātajā "Zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas sistēmas attīstības" Koncepcijā teikts: "Sākot ar 2012.gadu turpināt zāļu kompensācijas sistēmas attīstību, paredzot finansējumu kompensācijas ierobežojumu pakāpeniskai atcelšanai, pacientu skaita pieauguma segšanai, jaunu diagnožu iekļaušanai, kompensējamo zāļu saraksta paplašināšanai." Finansējuma palielinājuma grafiks: 2012.g. - 32692500 LVL, 2013.g. - 51214100 LVL, 2014.g. - 72641000 LVL.
(
http://polsis.mk.gov.lv/LoadAtt/file65084.doc)
-----------------------------------------------------------------------
Kāpēc zāļu ražotāji negrib maksāt 4 miljonus latu 2012. gadā:
"Diemžēl Veselības ministrija nav izpildījusi solīto, un 2012. gadā valsts kopējais finansējums zāļu kompensācijai nav palielinājies. Vēl vairāk – arī nākamgad netiek plānots kompensējamo zāļu budžeta pieaugums. Līdz ar to Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas un Latvijas Patentbrīvo Medikamentu Asociācijas dalīborganizācijas ir lēmušas šogad nesegt kompensējamo zāļu budžeta deficītu, neredzot tam ilgtermiņa jēgu. Šāds lēmums, manuprāt, ir loģisks un godīgs – privātais sektors nevar ilgstoši vienpusēji uzņemties valsts funkciju nodrošināt nepieciešamo finansējumu."
Pilns raksts: Dins Šmits, GlaxoSmithKline Latvia valdes priekšsēdētājs | Par „robu” lāpīšanu kompensējamo medikamentu budžetā |
http://www.gsk.lv/viedokli/20120606.html
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv