AKTUALITĀTES
   

Valsts atbalsts C hepatīta ārstēšanai ir nepietiekams
Apskatīt komentārus (0)


10.09.2012


Valsts atbalsts C hepatīta ārstēšanai 75% no kopējām izmaksām ir nepietiekams, liecina Hepatīta biedrības veiktā Saeimas deputātu aptauja. Aptaujas jautājumi tika izsūtīti visiem deputātiem, kuri ir izveidojuši profilu interneta vietnē gudrasgalvas.lv. Kopumā tika saņemta 41 atbilde. Aptauja tika veikta laika posmā no 21 maija līdz 6 augustam.
Lielākā daļa aptaujāto deputātu pauž nostāju, ka tā ir viena no prioritātēm, kas būtu jāņem vērā, izstrādājot jauno valsts budžetu. Citi pauž nostāju, ka pieaugot līdzekļu apjomam, jānovirza finansējums ar C hepatītu inficēto pacientu ārstēšanai.
Saskaņā ar Nacionālā Veselības dienesta veiktajiem aprēķiniem, lai pacientiem ar hronisku C vīrushepatītu varētu palielināt valsts atbalstu ārstēšanās izdevumu kompensēšanai no 75% līdz 100%, nepieciešamais papildu finansējums ir ne mazāks kā LVL 940 000 gadā.
"Mēs aptauju veicām ar mērķi noskaidrot, ko patiesībā domā lēmuma pieņēmēji mūsu valstī un kā viņu teiktais saskan ar viņu darbiem. No atbildēm redzam, ka joprojām tiek runāts par to, ka kompensācijas apjoms C hepatīta ārstēšanai ir par mazu, tagad gaidām reālus darbus," savu nostāju pauž Hepatīta biedrības vadītāja Olita Mengote.
Pilns raksts: "Saeimas deputātu aptauja: valsts atbalsts C hepatīta ārstēšanai ir nepietiekams" | 2012. gada 06. septembrī - medicine.lv | saitē
http://www.medicine.lv/raksti/saeimas-deputatu-aptauja-valsts-atbalsts-c-hepatita-arstesanai-ir-nepietiekams

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv