AKTUALITĀTES
   

Izveidos ieslodzīto informācijas sistēmu
Apskatīt komentārus (0)


15.03.2011


Projekta mērķis ir izveidot vienotu, visaptverošu, centralizētu informācijas sistēmu, kuru lietos visās Latvijas ieslodzījuma vietās tur esošo ieslodzīto personu uzskaitei, informācijas analīzei un informācijas apmaiņai ar citām tieslietu jomas iestādēm. Šādas informācijas sistēmas izveide ir ļoti nozīmīga un nepieciešama, jo šobrīd Latvijas Ieslodzījuma vietu pārvalde visu šāda veida informāciju dokumentē papīra formātā, kas prasa ļoti lielu personāla un tehnisko resursu patēriņu, bet vienotas datu bāzes trūkuma dēļ, liedz pilnvērtīgi izmantot uzkrāto informāciju. Tā, piemēram, lai noskaidrotu, vai persona X atrodas ieslodzījuma vietā un tieši kurā, pārvaldes darbiniekam ir telefoniski jāzvana visiem divpadsmit Latvijas cietumiem, lai šo informāciju iegūtu. Savukārt pēc jaunās sistēmas izveides, atliks vien ieslēgt datoru, atvērt datu bāzi un dažu sekunžu laikā noskaidrot visu interesējošo informāciju, sākot no ieslodzītās personas dzimšanas datiem, viņa nosliecēm, iepriekšējām sodāmībām, visbeidzot ar viņa izvietojumu kamerās un uzvedības novērtējumu.
Projekta īstenošanas gaitā galvenās aktivitātes bija sistēmas izstrāde. Tās laikā veikta ieslodzīto uzskaites procesu padziļināta analīze un izstrādāta atbilstoša informācijas sistēmas programmatūra. Informācijas sistēmas ieviešanas laikā sistēmu instalēs visās ieslodzījuma vietās, kā arī apmācīs aptuveni 200 lietotājus darbam ar šo sistēmu. Veikta arī informācijas ievadīšana sistēmā.
Viena no svarīgām aktivitātēm ir arī informācijas drošības un datu kvalitātes pasākumi, kuru ietvaros izstrādāta informācijas sistēmas drošības politika un dokumenti. Sistēmu reģistrēs valsts informācijas sistēmu reģistrā, personu datu apstrādes sistēmas reģistrā, kā arī tiek izstrādāti nepieciešamie tiesību akti un dokumenti sistēmas darbības pilnvērtīgai nodrošināšanai.
Tāpat tiks izstrādāta arī informācijas apmaiņas ieviešana elektroniskā formātā ar citām iestādēm – Sodu reģistru, Valsts probācijas dienestu, Valsts policiju un iedzīvotāju reģistru.
Tehnisko specifikāciju izveidoja SIA “AA Projekts”, savukārt programmu izstrādāja A/S “RIX Technologies”. Projekta īstenošana ilga no 2009. gada jūnija un noslēgsies šā gada aprīlī. Tātad jau no šā gada maija visās Latvijas ieslodzījuma vietās darbosies un būs iespējams strādāt ar šo jauno informācijas sistēmu.
Projekta kopējais budžets ir 649 997 EUR. No tā 85% finansē Norvēģijas valdības divpusējais finanšu instruments, bet 15 % Latvijas valsts.
(Avots:
www.ievp.gov.lv
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv