AKTUALITĀTES
   

Kafija palīdz ārstēt C hepatītu
Apskatīt komentārus (0)


25.06.2011


„Mēs atklājām no citiem faktoriem neatkarīgu kopsakarību starp kafijas dzeršanu un vīrusu koncentrāciju slimnieku asinīs ārstēšanās laikā, taču tam ir nepieciešams apstiprinājums, turpinot veikt pētījumus,” skaidroja pētījumu vadītājs Nils Frīdmans no Nacionālā vēža institūta.
Pētījumā piedalījās 885 pacienti, kas ir inficēti ar C hepatītu un ir uzsākuši standarta pretvīrusu terapiju. Viņiem visiem tika fiksēts kafijas lietošanas biežums un veiktas analīzes, lai noskaidrotu, kāds ir vīrusa daudzums asinīs vairākos ārstēšanas posmos.
Tiem pētījuma grupas dalībniekiem, kas nedzēra kafiju, otrajā pētījuma nedēļā preparātu iedarbībā vīrusa koncentrācija asinīs samazinājās 46% pacientu, 20. ārstēšanas nedēļā vīrusu asinīs nekonstatēja 26% pētījumā iesaistītajiem, bet 48. nedēļā – 22% pacientu. 11% pacientu novēroja ilgstošu vīrusu remisiju, tas ir, vīrusa koncentrācijas samazinājums pēc ārstēšanās kursa saglabājās ilgi.
Pacientiem, kuri dienās izdzēra ne mazāk kā trīs tasītes kafijas, šie rādītāji attiecīgi bija 73, 52, 49 и 26%, kas liecina par divkārtīgu ārstēšanas efektivitātes pieaugumu. Tādējādi iepriekš veiktajos pētījumos ir pierādījies, ka, regulāri dzerot kafiju, ievērojami palielinās C hepatīta standartārstēšanas efektivitāte.
(
www.lenta.ru
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv