AKTUALITĀTES
   

Pētniekiem ir izdevies izmantot HIV vīrusu cīņai pret vēzi
Apskatīt komentārus (0)


24.09.2011


Pensilvānijas Universitātes zinātnieki nolēma izmantot vienu slimību, lai cīnītos pret citu. Tādā nolūkā viņi ģenētiski izmainīja HIV, lai pēc tam pārprogrammētu vēža slimnieku imūnsistēmu un piespiestu to cīnīties pret vēža šūnām, raksta Discovery News.
Iepriekšējā testēšana parādīja: pieeja ļāva nogalināt vēzi diviem pacientiem un pavājināt tā norisi trešajam. Viņiem visiem sākotnēji tika diagnosticēta hroniska limfoleikoze. Pēc ekspertu teiktā, tehnoloģiju var reāli adaptēt citu, īpaši tādu grūti ārstējamu vēža formu ārstēšanai kā aizkuņģa dziedzera, olnīcu vēzis un mezotelioma.
Tātad pieejas būtība ir sekojoša: vispirms cilvēka asinis izlaiž caur speciālu aparātu, atdalot T – šūnas, bet asinis atgriežot ķermenī. Šīs šūnas tiek inficētas ar izmainītu HIV formu. Tajās tiek ieviesti gēni, kas liek atpazīt un iznīcināt noteiktu vēža tipu, vairojoties un dzīvojot organismā mēnešiem ilgi. Jau izmainītās T – šūnas satur sevī tā saucamos antigēnu receptorus – himeras – proteīnus, kas dod tiem iespēju atpazīt un iznīcināt vēža šūnas. Ķīmijterapija, savukārt, nogalina pacientam jebkuras palikušās T – šūnas, lai vecās netraucētu jaunajām, izmainītajām izplatīties.
Intervijā The New York Times pētījuma dalībnieks Karls Džuns pastāstīja, ka tas padara cilvēka organismu līdzīgu bioreaktoram. Nākošo nedēļu pēc ārstēšanas laikā pacientam var paaugstināties temperatūra, parādīties drebuļi, drudzis, zems asinsspiediens un tamlīdzīgi gripas simptomi. Tos izraisa T – šūnu izstrādāto citokīnu savienojumi. Tās ir cīņas ar vēzi pazīmes.
(
www.meddaily.ru)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv