AKTUALITĀTES
   

HIV infekcijas gēnu terapija ir atzīta par drošu
Apskatīt komentārus (0)


24.09.2011


Amerikāņu zinātnieki ir apstiprinājuši HIV infekcijas gēnu terapijas drošību. Kā ziņo WebMD, pētījumus veica grupa speciālistu no Kalifornijas universitātes Losandželosā (University of California, Los Angeles) Ronalda Micujasu (Ronald T. Mitsuyasu) vadībā. Pētnieki par savu darbu pastāstīja Antibakteriālo aģentu un ķīmijterapijas starpnozaru konferencē.
Viens no galvenajiem imūndeficīta vīrusa mērķiem ir T – limfocīti. Infekcijas izraisītājs nokļūst šūnā pateicoties receptoram, ko kodē gēns CCR5. Jaunā ārstēšanas metode ir balstīta uz šī gēna izvadīšanu no pacienta T – limfocītiem, pēc kā slimniekam injicē viņa imūnsistēmas modificētas šūnas. Modifikācijas procesā apmēram trešā daļa T – limfocītu saņēma mutējušā gēna CCR5 dubultu kopiju, kas padarīja tos praktiski neuzņēmīgus pret HIV.
Zinātnieki pastāstīja par diviem pētījumiem, kuros piedalījās 15 pacientu. Slimniekus novēroja gadu pēc modificēto T - limfocītu ievadīšanas. Visiem dalībniekiem tika konstatēts stabils T – limfocītu skaita pieaugums uz asins tilpuma vienību. Bez tam trijiem brīvprātīgajiem samazinājās vīrusu slodze (slimības ierosinātāju skaits asinīs). Pie kam vienam pacientam HIV esamību asinīs pārstāja uzrādīt laboratorijas analīzes.
Micujasu atzīmēja, ka minētajam brīvprātīgajam jau bija viena mutējušā gēna CCR5 kopija. Tāpēc ārstēšanas procesā šim slimniekam bija apmēram divas reizes vairāk pret imūndeficīta iedarbību nejūtīgu T – limfocītu.
Pēc darba rezultātiem jaunā ārstēšanas metode tika atzīta kā droša. Pētnieki terapijai nekonstatēja negatīvus blakusefektus. Modificētie T – limfocīti saglabājās slimnieku asinīs ne mazāk kā gadu.
Kā tika ziņots agrāk, jaunā ārstēšanas metode tika izstrādāta pateicoties kādam HIV inficētam vācietim, kurš izveseļojās pēc kaulu smadzeņu pārstādīšanas. Ārsti viņam piemeklēja donoru, kas bija gēna CCR5 mutācijas nēsātājs. Trīs gadus pēc transplantācijas HIV klātbūtne pacienta organismā nebija nosakāma.
(
www.medportal.ru)
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv