Biedrība "Apvienība HIV.LV" (ik dienu pl. 9 - 21)
apvieniba@apvienibahiv.lv

 
   

HIV inficētajiem bērniem jau garāks mūžs
Apskatīt komentārus (0)


27.04.2011


Zinātnieki norāda, ka patlaban vairums bērnu, kas piedzimuši jau inficēti ar HIV, nodzīvo līdz brieduma gadiem. Viņi izanalizēja to bērnu datus, kas slimo ar HIV, lai noteiktu iespējamos sarežģījumus un efektīvas ārstēšanas metodes. „Divām trešdaļām inficēto bērnu šobrīd nav iespējams asinīs konstatēt vīrusu,” teicis Tulanas universitātes (Tulane University) doktors Rasels van Daiks. „Tas ir pārsteidzoši. Viņi ir inficēti, bet vīrusu noslogojums viņu asinīs netiek novērots.”
Tomēr līdz ar inficēto bērnu dzīves garuma palielināšanos rodas jauni jautājumi. „Mēs neredzam nāvi, taču esam noraizējušies par ilgstošiem veselības sarežģījumiem,” norādīja Rasels van Daiks. „Daži no tiem var būt saistīti ar pašu slimību, bet citi – ar medikamentiem, ko viņi lieto.”
Sarežģījumu vidū var būt koronārās artērijas slimības un kognitīvās problēmas.
****************************************************************
Ar HIV inficētiem bērniem piecu gadu laikā pēc ārstēšanas uzsākšanas var attīstīties noturība pret antiretrovīrusu preparātiem. Jaunais pētījums atklāja, ka aptuveni vienam no astoņiem ar HIV inficētajiem bērniem piecu gadu laikā, kopš uzsākta antiretrovīrusu terapija, HIV vīruss kļūst noturīgs pret medikamentiem. Zinātnieki uzsver, ka bērniem noturība pret medikamentiem ir ievērojami lielāka nekā pieaugušajiem. Vīrusu uzliesmojums notiek tad, kad zāles vairs nespēj mazināt HIV daudzumu pacienta asinīs.
Pētījuma laikā zinātnieki izanalizēja vairāk kā 1000 HIV pozitīvo bērnu datus, kas ir jaunāki par 16 gadiem un pārstāv vairākas Eiropas valstis. Bērni, kas bija inficēti ar HIV līdz piedzimšanai vai tas notika dzimšanas laikā, ārstēšanu uzsāka laika posmā no 1998. gada līdz 2008. gadam, lietojot trīs vai vairākus preparātus.
Zinātnieki atklāja ne tikai to, ka 12% notiek „vīrusu uzliesmojums”, bet arī to, ka – jo vecāki ir bērni, kad viņiem uzsāk antiretrovīrusu ārstēšanu, jo biežāk viņiem attīstās noturība pret preparātiem.
(Pēc
www.eurolab.ua materiāliem)  




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA