AKTUALITĀTES
   

Aizvainojums...
Apskatīt komentārus (0)


09.05.2011


Saite uz rakstu Medikamentu Informācijas Centra mājaslapā http://www.farmacija-mic.lv/main/zinasw/5/5212
"Iepazīstoties ar Veselības ministrijas presei pausto viedokli, pārņem satraukums, ka iniciatīva un aktivitāte no speciālistu un pacientu asociāciju puses mūsu valstī tiek traktēta kā farmācijas kompāniju lobēšana, aiz tā nesaskatot patieso lietas būtību, – mēs esam tuvāk pacientiem un ikdienā saskaramies ar konkrētajām veselības problēmām un pacientu maksātnespēju,” masu medijiem paudušas divu organizāciju vadītājas - Latvijas Alergologu asociācijas priekšsēdētāja Ieva Cīrule un Latvijas Bērnu alergologu un pneimonologu biedrības priekšsēdētāja Ineta Grantiņa.
Vēstulē speciālisti lūdza Veselības ministriju, Veselības ekonomikas centru un Saeimu veikt izmaiņas kompensējamo zāļu sarakstā, palielinot līdz 90% kompensācijas apmēru medikamentiem, kas paredzēti astmas ārstēšanai bērniem, un līdz 75% medikamentiem HOPS pacientu ārstēšanai. Veselības ministrs Juris Bārzdiņš norādījis, ka pacientu vienīgo interešu saskatīšana valsts kompensācijas apmērā izskatās pēc zāļu ražotāju lobēšanas sabiedrisko attiecību firmu aizsegā. Ministrs ieteicis firmām, kas ražo preparātus minēto slimību ārstēšanai, daļu mārketinga līdzekļu veltīt profilakses pasākumu veicināšanai un zāļu cenu samazināšanai.
Asociāciju pārstāves gan uzskata, ka šādā veidā pausts kompensācijas paaugstināšanas noraidījums, ir aizvainojošs veids, kā atteikt lūgumu pēc palīdzības un aicinājumu izprast problēmas būtību.
Savukārt, Latvijas Astmas un alerģijas biedrība paziņojusi, ka jau 20 gadus nodarbojas ar astmas profilakses pasākumiem un ikviena tās aktivitāte ir vērsta uz astmas slimnieku labklājību. Biedrības vadība izsaka nožēlu, ka organizācija spiesta būt lūdzēja lomā attiecībās ar valsti, jo uzskata, ka ir uzņēmusies lielu daļu valsts atbildības, informējot un izglītojot pacientus, kā arī sniedzot atbalstu. Minētās organizācijas norāda, ka šogad paredzēts ļoti plašs Astmas dienai veltītu pasākumu komplekss.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv