AKTUALITĀTES
   

Veselības ministrs: „Lai ko arī ražotāji teiktu, no tirgus viņi neaizies un arī nedrīkst aiziet."
Apskatīt komentārus (0)


09.05.2011


Saite uz rakstu "Oriģinālmedikamentu ražotāji pieļauj iespēju pamest Latvijas tirgu" Medikamentu Informācijas Centra mājaslapā http://www.farmacija-mic.lv/main/zinasw/5/5214
Starptautisko inovatīvo farmācijas firmu asociācijas (AFA) biedru saraksts saitē http://www.siffa.lv/section/show/4
Neredzot attīstību kompensējamo zāļu sistēmā, kas ļautu tajā ieviest ne vien lētākos, bet arī jaunākos medikamentus, kā arī ņemot vērā tirgus ierobežojumus un saistītās izmaksas, inovatīvo zāļu ražotāji apsver iespēju pamest Latvijas tirgu. Šādu viedokli biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā paudusi zāļu ražotāja "Sanofi-aventis" komercdirektore un Starptautisko inovatīvo farmācijas firmu asociācijas (AFA) valdes locekle Anda Blumberga.
"Inovatīvajiem ražotājiem bizness Latvijā ir ļoti riskants. No mātes kompānijas jūtams, ka tā raugās uz Latviju ar jautājumu, kādēļ te vispār ir jāstrādā. Jaunus medikamentus šeit ieviest nevaram, turklāt cenas tiek spiestas uz leju, lai būtu vismaz trešās zemākās Eiropas Savienībā," diskusijā skaidrojusi A. Blumberga, norādot arī, ka pastāv risks, ka vietējās lieltirgotavas var sākt izvest zāles uz citām ES valstīm, tādējādi mūsu valsts apdraud pārējo Eiropu ar savām zemajām cenām.
Blumberga atzinusi, ka biznesa perspektīvas šeit esot ļoti pesimistiskas. Pēc viņas teiktā, patlaban oriģinālmedikamentu ražotāji Latvijā ir spiesti izņemt no apgrozības osteoporozes, kardioloģijas, onkoloģijas medikamentus, kas, kaut arī inovatīvi, nav pieejami vietējiem pacientiem, jo tos neiekļauj kompensējamo zāļu sarakstā.
"Koncentrēšanās uz vislētākajiem medikamentiem Latvijā neveicinās progresu. Latvijā nebūs vislabāko medikamentu - būs vislētākie," uzskata AFA pārstāve.
Savukārt veselības ministrs Juris Bārzdiņš iebildis, ka zāļu ražotājiem jāpārskata mārketinga izdevumi un jāmeklē ietaupījumi tur. Pēc viņa teiktā, šobrīd veselības aprūpes budžetā notiekot atgriešanās pie 2006.gada budžeta apjoma, kad, viņaprāt, Latvijas medicīna bija labā līmenī, taču patlaban esošajā situācijā nevaram tiekties tikai uz pašu dārgāko, pirms neesam kārtīgi izmantojuši lētākās alternatīvas. „Lai ko arī ražotāji teiktu, no tirgus viņi neaizies un arī nedrīkst aiziet," paziņojis ministrs.
Bažas par nozares budžetu un turpmāko attīstību Latvijā, tai skaitā - uz iespējamo zāļu starptautiskā nosaukuma rakstīšanu receptēs, kas varētu prasīt papildu izmaksas, paudusi arī Latvijas Patentbrīvo medikamentu asociācija. LPMA arī atzīst, ka kopumā kompensējamo zāļu sistēmā ir nepieciešama attīstība, un ir jāievieš jauni medikamenti.




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA



Gaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv