AKTUALITĀTES - 2010

Britus aptiekās izmeklēs, vai nav vīrusu hepatīts
Apskatīt komentārus (0)


24.08.2010


Lielbritānijas iedzīvotāji varēs valsts aptiekās veikt izmeklējumus, vai nav vīrusu hepatīts, ziņo The Independent. Britu Veselības aizsardzības ministrija ir piešķīrusi līdzekļus, lai aptiekās varētu organizēt analīžu nodošanai nepieciešamo.
Norādītā shēma tika izmēģināta testa režīmā 19 britu aptiekās. Veicot hepatīta C analīzes, tas tika konstatēts 35 no 234 izmeklētajiem britiem, bet četriem cilvēkiem atklāja hepatītu B. Tādējādi katrs sestais, kam tika veikta izmeklēšana aptiekā, izrādījās slims ar vīrusa hepatītu.
Saskaņā ar analīžu rezultātiem, hepatīts C izrādījās četras reizes izplatītāks, nekā uzrādīja analoģisku izmeklējumu rezultāti, kas tika iegūti no Lielbritānijas ārstu privātpraksēm. Turklāt, veicot ķirurģisku iejaukšanos, vispārējās prakses ārsti infekciju atklāja tikai 4 procentiem pacientu.
Pēc Lielbritānijas veselības aizsardzības aģentūras (Health Protection Agency) vērtējuma, ar hepatītu C sirgst aptuveni 250 tūkstoši Lielbritānijas iedzīvotāju. Savukārt daži neatkarīgi eksperti lēš, ka šādu slimnieku skaits jau ir sasniedzis pusmiljonu.
(
www.medportal.ru)  
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv