AKTUALITĀTES - 2010

Par Sabiedrības veselības koordinācijas komisijas kārtējo sēdi (papildināta 28.08.2010)
Apskatīt komentārus (0)


24.08.2010


Sabiedrības veselības koordinācijas komisijas 2. sēde notiks 2010. gada 31. augustā plkst. 12:00, Veselības ministrijā, Brīvības ielā 72, 309. telpā. Sēdes darba kārtībā ir paredzēta Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2011. - 2017. gadam projekta apspriešana. 
Līdz augusta beigām Veselības ministrijas izveidotā Sabiedrības veselības koordinācijas komisija izstrādās Sabiedrības veselības stratēģiju laika posmam no 2011. gada līdz 2017. gadam. Komisijas vadītājs Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis skaidro, ka dokumentu jāpieņem vēl šai valdībai, taču līdz tam to jāizdiskutē nozares profesionāļu aprindās.
Dokumenta pamats jau izstrādāts. Daudzi tā punkti skars veselības profilakses pasākumus, tai skaitā - ar stingrākiem smēķēšanas un alkohola iegādes un lietošanas noteikumiem.
Speciālisti paredz, ka nākotnē palielināsies vecāku cilvēku skaits, līdz ar to gadsimta iezīme būs novecošanās un hroniskās slimības, kā rezultātā būs jādomā par kompensējamo medikamentu pieejamību un šo zāļu saraksta paplašināšanu.
Jau tagad zināms, ka stratēģijas galvenās prioritātes būs sirds-asinsvadu slimību profilakse, bērnu drošība, veselības aprūpes finansējuma palielināšana, sabiedrības izglītošana un veselīga dzīvesveida popularizēšana, kā arī onkoloģisko slimību agrīna diagnostika. Dokumenta mērķis ir iedzīvotāju mūža ilguma paaugstināšana, kā arī iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana.
Sabiedrības veselības stratēģijā tiek ietverti pasākumi, kā valstij veidot savu politiku, lai uzlabotu kopējo sabiedrības veselības situāciju.
Infekciju slimību izplatīšanas ierobežošana, tai skaitā HIV infekcijas, starp prioritātēm nav.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv