AKTUALITĀTES - 2010

Ir noticis Baltijas Pozitīvās Sadraudzības XV samits
Apskatīt komentārus (0)


24.08.2010


Šobrīd ir zināmi dati par HIV/AIDS, kā arī prognozes attiecībā par infekcijas izplatību reģionā. Kopējais HIV inficēto skaits visā epidēmijas laikā uz 2010. gada augustu:
Igaunijā 7555 (no tiem 299 AIDS stadijā), tiek ārstēti 1500,
Latvijā 4772 (896 AIDS), tiek ārstēti 511,
Lietuvā 1549 (227 AIDS), tiek ārstēti 136.
Taču cilvēku, kuri dzīvo ar HIV/AIDS (CDHA), kopienai nav pietiekošas pārliecības par to, ka valstu valdības spēs izvairīties no caurkrišanas ārstēšanas, kopšanas un atbalsta sistēmā. Tika paziņots, ka BPS dalībnieki turpinās aizstāvēt apzinātu un konsekventu kopienu interešu īstenošanu un krīzes situāciju gadījumos mūsu valstīs ir nolēmuši operatīvi reaģēt.
Kārtējo reizi tika uzsvērts, ka CDHA kopienai, NVO un citām pilsoniskās sabiedrības organizācijām ir jāspēlē izšķirošā loma HIV/AIDS apturēšanā un izplatības ierobežošanā Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.
Sadraudzības vadība uz vienu kalendāro gadu ir nodota Igaunijai. Igaunijas kā priekšsēdētājas valsts galvenais uzdevums ir būtiski palielināt Baltijas valstu HIV/AIDS nevalstisko organizāciju lomu un paaugstināt to autoritāti valstu valdību acīs. Sadraudzībai ir jāizstrādā vienota pieeja attiecībās ar valsti, ņemot vērā katras valsts īpatnības, un tai ir jārada politiskā atbalsta sistēma cilvēku, kas dzīvo ar HIV, dzīves problemātisko jautājumu risināšanai.
Tikšanās dalībnieki nolēma aktivizēt sadarbību Baltijas Kopienas Konsultatīvās Padomes (Community Advisory Board) izveidošanā, pirmā darba tikšanās norisināsies pēc treniņa par Izpratni HIV/AIDS ārstēšanas un ārstēšanas advokācijas jautājumos, kas notiks Tallinā 10. – 12. septembrim.
Samitā bija prezentēti arī daži „veiksmīgas pieredzes piemēri” un nākotnes plāni: ekspress testēšana uz HIV Igaunijā un Lietuvā, izpētītais Stigmas indekss Igaunijā, atskaites „Garām mērķim”: AIDS ārstēšanas pieejamība cilvēkiem, kas dzīvo ar HIV, Latvijā”, Situācijas ar tuberkulozes ārstēšanu HIV inficētajiem izvērtējums Latvijā, Alternatīvā (ēnu) atskaite UNGASS.
Tāpat tika apstiprinātas organizāciju un valstu pārstāvju tiesības pašiem izlemt jautājumus par dalību jebkurās starptautiskās apvienībās un tīklos.
Samits tika informēts par situāciju ar Lietuvas dalību Austrumeiropas un Centrālāzijas Apvienībā cilvēkiem, kuri dzīvo ar HIV/AIDS (ECUO) un par Kaļiņingradas (Krievija) organizāciju vēlēšanos iestāties Baltijas Pozitīvajā Sadraudzībā.
Kārtējais Sadraudzības samits notiks 2011. gadā Igaunijā.
Tikšanās laikā diskutēja par sekojošiem jautājumiem:
1. Vienojās par iespēju turpināt informācijas izsūtīšanas darbību un piesaistīt tai jaunus dalībniekus (kas nav tai piesaistīti). Kontaktpunkti Igaunijā, Latvijā un Lietuvā iespēju robežās turpina savu brīvprātīgo darbību.
2. Par Sadraudzības priekšsēdētāja amata mērķtiecību.( Igaunija pieņems lēmumu savā atskaites posmā).
3. Par sadarbību Baltijas CAB (Community Advisory Board) izveidošanas lietā. Ir ideja turpināt sarunu apmācības gaitā treniņa par izpratni HIV/AIDS ārstēšanas un advokācijas jautājumos laikā septembrī Tallinā.
4. Finansējuma meklēšana un kopīgu projektu rakstīšana.
5. Par iespēju pievienot Sadraudzībai Kaļiņingradas organizācijas.
6. Jautājumi par Lietuvas dalību ECUO – Lietuvas iekšējā lieta.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv