AKTUALITĀTES - 2010

Vai maksāsim 50 santīmu par recepti?
Apskatīt komentārus (0)


22.12.2010


Grozījumi netika skatīti, norādot, ka to piemērošanai nepieciešama precizēšana un saskaņojums ar Finanšu ministriju.
Grozījumu autori plāno, ka tie skartu aptuveni 150 000 pacientu.
Projektā norādīts, ka profesionālās organizācijas paudušas viedokli, ka šāds līdzmaksājums paaugstinātu pacientu atbildību zāļu lietošanā un neradītu nozīmīgu finansiālo slogu, jo normatīvos ir noteikts, ka kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces uz receptes izraksta līdz pat trīs mēnešus ilgam ārstēšanas kursam. Kā minēts grozījumu projektā, Latvijā 100% kompensācijas kategorijai tiek izlietoti 68% no kopējā zāļu iegādes izdevumu kompensācijai piešķirtā finansējuma.
Tāpat grozījumi paredzēja, ka kompensējamo zāļu sarakstā iekļautās zāles un medicīniskās ierīces aptiekās būtu jāizplata tikai par Veselības ekonomikas centra noteikto aptiekas cenu, lai neveidotu atšķirīgu pieeju pacientiem atkarībā no konkrētas aptiekas piedāvātu īstermiņa atlaižu dēļ.
Vienlaikus bija paredzēts, ka, lai finansiāli atbalstītu aptiekas, kas darbojas ārpus pilsētām un kuru apgrozījums nepārsniedz 50 000 latu 12 mēnešos, Veselības norēķinu centrs tām veiktu maksājumu 0,50 latu apmērā par katru izmantoto recepti kompensācijas sistēmā, ar kuru iegādāts lētākais references cenas medikaments.
Savukārt zāļu lieltirgotavu uzcenojumu zālēm un medicīniskajām ierīcēm, kuru ražotāja cena pārsniedz 100 latus, bija plānots samazināt līdz 3%.
Projekta autori atzīst, ka farmācijas jomas komersantiem paredzēta negatīva finansiāla ietekme, taču tā esot nenozīmīga, ņemot vērā zāļu tirgus kopējos apjomus. Vienlaikus pozitīva finansiālā ietekme un atbalsts ir paredzams aptuveni 40 aptiekām, kuras darbojas ārpus pilsētām un kuru apgrozījums nepārsniedz 50 000 latu 12 mēnešos.
Nākamreiz noteikumu grozījumu projektu plānots skatīt valdības sēdē pēc nedēļas, 28.decembrī.
(
www.nra.lv / LETA) 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv