AKTUALITĀTES - 2010

Romas katoļu baznīca joprojām neatbalsta prezervatīvu lietošanu kā pretapaugļošanās līdzekli
Apskatīt komentārus (0)


27.12.2010


Savā grāmatā „Gaisma pasaulei”, kas nonāca pārdošanā novembra beigās, pāvests atzīst, ka prezervatīvu kā profilakses līdzekļa izmantošana HIV infekcijas gadījumā var būt attaisnojama tikai tām personām, kas nodarbojas ar prostitūciju. Vēlāk pontifiks paskaidroja, ka viņa teiktais attiecas uz abu dzimumu sekss industrijas darbiniekiem, kā arī uz transseksuāļiem.
Jaunajā Vatikāna skaidrojumā tiek uzsvērts, ka pavēsta teiktais par prezervatīviem pilnībā atbilst baznīcas ticības mācībai. Tomēr baznīca brīdina ticīgos no šī traktējuma pārāk brīvas interpretācijas.
„Priekšstats par to, ka no Benedikta XVI teiktā iespējams secināt, ka dažkārt prezervatīvus drīkst lietot, lai izvairītos no nevēlamas grūtniecības, nav attaisnojams un neatbilst ne pāvesta teiktajam, ne viņa nolūkam,” pausts paziņojumā.
Ticības doktrīnas kongregācijā arī uzsvērts, ka pāvesta spriedumi par prezervatīviem un to izmantošanu HIV infekcijas profilaksei riska grupās nebija adresēti katoļu ģimenēm, viņiem stājoties seksuālās attiecībās. Turklāt paziņojumā ir uzsvērts, ka baznīca joprojām prostitūciju uzskata par smagu grēku.
(pēc AP ziņas) 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv