AKTUALITĀTES - 2010

Pacients ar HIV atzīts par veselu trīs gadus pēc kaulu smadzeņu pārstādīšanas
Apskatīt komentārus (0)


17.12.2010


Charite klīnikas ārsti, kas novēroja pacientu, atrada donoru, kas ne tikai atbilda pēc audu antigēnu struktūras, bet bija arī ģenētiski neuzņēmīgs pret HIV. Tādu neuzņēmību izraisa mutācija, kas maina imūnšūnu receptora CCR5 struktūru, ar ko saistās vīruss. Šī mutācija, ko apzīmē CCR5-Δ32, novērojama 5 – 14 % eiropeiskās rases cilvēku.
Trīs gadus pēc kaulu smadzeņu pārstādīšanas pacientam neuzrādījās nekādas leikozes vai HIV klātbūtnes pazīmes organismā.
Kā paskaidroja atzīts speciālists AIDS jomā no Alabamas universitātes Birmingemā Maikls Sāgs (Michael Saag), šis gadījums ir interesants apstiprinājums tam, ka,  liekot lietā „ekstraordinārus pasākumus”, ir iespējams pilnībā izārstēt HIV infekciju.
Taču zinātnieks uzsvēra, ka šī metodika ir pārāk dārga un nav nekaitīga (no komplikācijām, kas rodas, pārstādot kaulu smadzenes, mirst aptuveni pieci procenti pacientu), lai to varētu piemērot masveidā. Turklāt mūsdienīga medikamentu terapija gadu desmitiem bremzē infekcijas attīstību, toties atrast piemērotu donoru ir grūti. Šo ārstēšanas metodi var izvēlēties tad, ja pacientam ar HIV infekciju attīstās asins vēzis, kura ārstēšanai ir nepieciešama kaulu smadzeņu transplantācija.
(AP / MedPortal.ru) 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv