AKTUALITĀTES - 2010

Valdība ir norūpējusies (ziņa papildināta 17.06.2010)
Apskatīt komentārus (1)


14.06.2010


Katrs trešais Latvijas bērns līdz 18 gadu vecumam ir atkarīgs no nikotīna. 78% skolēnu ir smēķējuši vismaz vienu reizi. Šie dati ir apkopoti valdības paziņojumā  „Bērniem piemērota Latvija 2010.- 2012.” Pēc Veselības ministrijas datiem, vecuma grupā līdz 18 gadiem 30% bērnu ir jau izsmēķējuši vairāk nekā 40 cigaretes, 39% - ir smēķējuši pēdējā mēneša laikā, 31% - smēķē regulāri.

Tajā pašā laikā  ministrija ziņo par draudīgu HIV saslimšanu izplatības pieaugumu jauniešu vidū. 2008. gadā ir reģistrēti 163 inficēšanās ar HIV dzimumceļā gadījumi. „Heteroseksuālu kontaktu ceļā inficējas galvenokārt jaunas meitenes un sievietes vecumā no 15 līdz 24 gadiem, kas liecina par kontracepcijas līdzekļu nelietošanu”, - konstatē dokumenta autori.

(pēc www.telegraf.lv 
Saite uz oriģinālrakstu http://www.telegraf.lv/news/latviiskie-shkolyniki-kuryat-i-ne-predohranyayutsya)  

 

(17.06.2010 papildinājums) Lai sekmētu bērnu tiesību aizsardzību un drošību, valdība, 8.jūnijā, apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto plānu "Bērniem piemērota Latvija 2010. – 2012. gadam".

Plānā paredzēti virkne pasākumu, lai valstī veicinātu veselības aprūpes un izglītības kvalitātes uzlabošanu, mazinātu fizisko, emocionālo vardarbību un diskrimināciju pret bērniem, kā arī nodrošinātu bērniem drošu vidi un infrastruktūru.

Viens no plānā iekļautajiem pasākumiem paredz uzvedības problēmu risināšanu. To plānots risināt, ieviešot elektronisko žurnālu skolēnu uzvedības problēmu fiksēšanai un dienestu sadarbības pilnveidei, attīstot bērnu, kas uzturas nepilngadīgo ieslodzījuma vietās, spējas un prasmes veiksmīgi iekļauties sabiedrībā, kā arī nodrošinot pedagogiem apmācību par disciplīnas problēmu risināšanu klasē u.c.

Tāpat kā viens no būtiskākajiem pasākumiem ir paredzēta vardarbības novēršana, pilnveidojot gan normatīvo aktu regulējumu tiesību aizsardzības jomā, gan nodrošinot jaundzimušo bērnu aizsardzību un pilnveidojot administratīvo atbildību par bērnu tiesību pārkāpumiem.

Savukārt bērnu traumatismu plānots mazināt, izglītojot par drošību uz ielas, darba aizsardzības jautājumiem un iespējām izvairīties no traumatisma riskiem. Vienlaikus paredzēts uzlabot peldvietu drošību, izstrādāt noteikumus solāriju apmeklēšanai un noteikt bērnu uzraudzības pakalpojumu kvalitātes standartus.

Paralēli minēto pasākumu ieviešanai, skolās plānots pilnveidot mācību priekšmetu standartus, lai veicinātu skolēnu izglītošanu par ģimenes vērtību apzināšanos un cilvēka lomu ģimenē, sabiedrībā. Tāpat tiks sekmēta veselīga dzīvesveida nodrošināšana un kultūras pakalpojumu pieejamība skolēniem visā Latvijā.

Minētie un vēl citi pasākumi izstrādāti sadarbībā ar citām ministrijām, valsts pārvaldes institūcijām un bērnu intereses pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām.

Plāns izstrādāts ņemot vērā Apvienoto nāciju organizācijas (ANO) apstiprināto dokumentu "Bērniem piemērota pasaule" un ANO Bērna tiesību komitejas ieteikumus Latvijai par Konvencijas par bērna tiesībām īstenošanu. Tāpat dokuments sagatavots, pamatojoties uz pamatnostādnēm "Bērniem piemērota Latvija", kurās noteikti tādi mērķi kā veselīga dzīvesveida veicināšana, kvalitatīvas izglītības nodrošināšana, cīņa ar HIV/AIDS un aizsardzība pret vardarbību, diskrimināciju.
(
http://www.reitingi.lv/lv/news/gimene/42969.htm)
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv