AKTUALITĀTES - 2010

Starptautiskā Darba organizācija darba devējiem aizliegusi pieprasīt HIV testus
Apskatīt komentārus (0)


21.06.2010


Starptautiskās Darba organizācijas (SDO) konferencē pieņēma normas, kas aicina aizsargāt HIV inficēto darbinieku tiesības. Ne no viena darbinieka nedrīkst pieprasīt, lai viņš veiktu HIV testus vai arī lai atklātu savu HIV statusu, norādīts jaunajā SDO normās.

Vēl dokumentā tiek pieminēta nepieciešamība novērst darbinieku vai darba meklētāju diskrimināciju ne vien pēc viņu reālā vai iespējamā HIV statusa, bet arī tad, ja viņi pieder riska grupai, kas var inficēties.

Turklāt SDO normās paredzēts, ka HIV inficētajiem ir jābūt iespējai ārstēties tieši darba vietā. Organizācija uzsver, ka darba devējiem ar sapratni jāizturas ne vien pret slimajiem, bet arī pret viņu tuviniekiem. „Darbiniekiem, viņu ģimenes locekļiem un tiem, kas ir no viņiem atkarīgi, jānodrošina HIV un AIDS profilakse, ārstēšana un kopšana, kā arī jāsadarbojas, lai šīs iespējas nodrošinātu darba vietā.”

SDO uzsver, ka apstiprinātās normas ir pirmais tamlīdzīgais tiesiskais akts, kas pieņemts starptautiskā līmenī. Organizācijas rekomendācijā atzīmēts, ka „nostādnēm cīņai ar HIV un AIDS darba vietās jābūt iekļautām nacionālās politikas un attīstības programmās, neaizmirstot arī par izglītības, sociālās aizsardzības un veselības aizsardzības jomu”. Organizācija tāpat plāno izstrādāt globālu rīcības plānu, kas nodrošinātu konfidencialitātes ievērošanu attiecībā uz informāciju par HIV inficētajiem dažādās valstīs, kā arī uzliks par pienākumu valstīm – dalībniecēm sniegt atskaites par sasniegto šajā sfērā. 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv