AKTUALITĀTES - 2010

29. jūnijā rīdzinieki aicināti uz pretnarkotiku dienas aktivitātēm
Apskatīt komentārus (0)


26.06.2010


Otrdien, 29. jūnijā Rīgas domes Labklājības departaments sadarbībā ar biedrību DIA+LOGS rīko pretnarkotiku dienas pasākumus, plkst. 12:00 pie viesnīcas „Hotel de Roma” un plkst. 14:30 Rīgas Sociālā dienesta (turpmāk – RSD) Atbalsta centrā bērniem un pieaugušajiem „Kamene” (Latgales priekšpilsēta, Salnas ielā 2).  Starptautiskajai dienai cīņai pret narkotikām pasākuma (pasaulē šī diena tika atzīmēta 26. jūnijā) galvenais mērķis pievērst sabiedrības uzmanību aktuālajām problēmām  – narkotiku lietošanai un HIV infekcijas izplatībai. Dienas ietvaros RSD atkarību profilakses un biedrības DIA+LOGS speciālisti informēs par iespējamo palīdzības saņemšanu atkarību jautājumos Rīgā. 
2010.g. pirmajos trīs mēnešos klientu skaits, kas izmantoja RSD atkarības profilakses speciālistu sniegtos pakalpojumus - 362 cilvēki. Aktuālākās problēmas, kuras risināja speciālisti bija: līdzatkarīgo problemātika, ar bērnu audzināšanu saistītās problēmas, kā arī alkohola lietošana. RSD atkarību profilakses speciālisti vada atbalsta grupas jauniešiem, vecākiem, speciālistiem, līdzatkarīgajiem, kā arī sniedz konsultācijas ar atkarībām saistītos jautājumos, pirms un pēc atkarības procesa sākšanās, kā arī tā laikā. Konsultācijas un atbalsta grupu darbs notiek gan latviešu, gan krievu valodā, tās ir bez maksas, anonīmas, brīvi pieejamas iepriekš vienojoties par atbilstošu pieņemšanas laiku rīdziniekam tuvākajā rajona nodaļā.
Biedrība DIA+LOGS kaitējuma mazināšanas darbu īsteno kopš 2003. gada, no 2008. gada, papildus HIV profilakses pakalpojumiem centrā un individuālajam ielu darbam, uzsākts jauns HIV profilakses pakalpojuma veids – mobilās vienības ielu darbs. Visas programmas tiek īstenotas ar Rīgas Domes Labklājības departamenta finansējuma atbalstu.
Rīgā kaitējuma mazināšanas darbs ir īpaši aktuāls, jo no 4702 reģistrētajiem HIV inficētajiem cilvēkiem Latvijā, 3514 ir atklāti Rīgā. Lielākais apdraudējums ir narkotiku lietotāju kopienai un viņiem pietuvinātajiem cilvēkiem, jo 2714 gadījumos HIV infekcija iegūta kopīgu narkotiku lietošanas ceļā. Statistika liecina, ka no aptuveni 20 000 injicējamo narkotiku lietotājiem Latvijā, vairāk kā puse, tātad ~ 10 000, ir rīdzinieki. Rīgas pilsētā savākto un izdalīto šļirču apjomi aktīvajiem narkotiku lietotājiem mēnesī: aptuveni 9 000 savākto un 10 000 izdalīto šļirču.
(
www.ld.riga.lv) 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv