AKTUALITĀTES - 2010

NVO iespēja alternatīvo socialo pakalpojumu un rehabilitācijas jomās
Apskatīt komentārus (0)


27.06.2010


Saskaņā ar reģionos izstrādātajām sociālo pakalpojumu attīstības programmām, nevalstiskās organizācijas, komersanti, valsts un pašvaldības institūcijas varēs saņemt Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu alternatīvo sociālo pakalpojumu ieviešanai pilsētās un novados.
To 21. jūnijā, atbalstīja valdība, apstiprinot Labklājības ministrijas izstrādātos MK noteikumus ESF aktivitātei „Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos”.
Lai ieviestu minētos pakalpojumus, paredzēts, ka jau šī gada rudenī Nodarbinātības valsts aģentūra izsludinās atklātu projektu iesniegumu konkursu, kurā piedalīties varēs valsts un pašvaldību institūcijas, kā arī nevalstiskās organizācijas un komersanti, kas ir reģistrējušās sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Būtiski, ka projektu īstenotājiem nebūs jāiegulda līdzfinansējums, jo projekta īstenošanas izmaksas 100% apmērā segs ESF atbalsts.
Tomēr jāņem vērā, ka interesentiem projekti būs jāsagatavo, pamatojoties uz tām alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmām, kuras līdz 30.jūnijam izstrādā Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales plānošanas reģioni. Programmas būs katra reģiona politikas plānošanas dokuments, un tajā tiks paredzēta konkrētā reģiona iedzīvotāju vajadzībām atbilstošu sociālo pakalpojumu attīstība.
Līdz ar to, izstrādājot projektus ESF atbalsta saņemšanai, to īstenotājiem būs jāņem vērā minētajās programmās plānotie sociālie pakalpojumi. Tā, piemēram, ja sociālo pakalpojumu sniedzējs vēlēsies ieviest noteiktus pakalpojumus Siguldā, tad projekts būs jāizstrādā saskaņā ar Rīgas plānošanas reģiona izstrādāto programmu un tajā plānotajiem sociālajiem pakalpojumiem.
Tāpat projektu varēs iesniegt tikai par to sociālo pakalpojumu sniegšanu, kuru iesniedzējs vai tā sadarbības partneris ir reģistrējis sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā. Projekta iesniedzēji tā īstenošanā varēs veidot arī partnerību.
Kopumā šim mērķim līdz 2016.gadam būs pieejams ESF finansējums aptuveni 15 milj. latu apmērā. Pirmajam projektu iesniegšanas uzsaukumam pieejamais kopējais finansējums būs vairāk kā 5,5 milj. lati, otrajam - arī vairāk kā 5,5 milj. lati, bet trešajam uzsaukumam - aptuveni 4 milj. latu.
Vairāk informācijas par atklātu projekta iesniegumu konkursu būs LM mājas lapā
www.lm.gov.lv/sf un Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā www.nva.gov.lv
(Avots: www.mk.gov.lv) 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv