AKTUALITĀTES - 2010

NRA.lv: Atgādina, ka no narkotikām viens solis līdz AIDS
Apskatīt komentārus (0)


30.06.2010


Biedrība DIA+LOGS sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu pretnarkotiku dienas pasākumā "Narkotikas - solis līdz AIDS" vērsa sabiedrības uzmanību aktuālai problēmai – narkotiku lietošanai un HIV infekcijas izplatībai.
DIA+LOGS kopš 2003. gada Rīgā īsteno kaitējuma mazināšanas programmu, lai mazinātu HIV infekcijas izplatību narkotiku lietotāju vidū un līdz ar to sabiedrībā kopumā. No 4702 reģistrētajiem HIV inficētajiem cilvēkiem Latvijā, 3514 ir atklāti Rīgā un vairumā - 2714 gadījumos HIV infekcija iegūta, narkotikas lietojot ar vienu šļirci. Rīgā mēnesī no narkotiku lietotājiem tiek savāktas 9000 izlietotās šļirces.
Pasākums tika rīkots īsi pirms jūlijā Austrijā, Vīnē, notiekošās Starptautiskās AIDS konferences. Lai gan sabiedrībā tiek pieņemts uzskatīt, ka HIV/AIDS skar tikai narkotiku lietotājus, pasākuma organozatori atgādina, ka risks inficēties ar HIV/AIDS ir praktiski jebkuram cilvēkam Latvijā, kurš nepietiekami domā par savu veselību. Novērots, ka pēdējā laikā infekcija izplatās jaunu cilvēku vidū heteroseksuālās attiecībās, kad iepazīšanas un mīlas skurbulī tiek aizmirsts padomātpar veselību, piemēram, par prezervatīvu lietošanu seksa laikā.
Tomēr no kopējā skaita HIV inficēto joprojām lielākā daļa ir intravenozo narkotiku lietotāji, tāpēc Pretnarkotikas dienas ietvaros jauniešus aicina izvēlēties citas izklaides, aizraušanās, kuras nebūtu saistītas ar narkotikām, jo "no narkotiku lietošanas ir viens solis ne tikai līdz HIV un AIDS, bet arī daudzām citām infekciju slimībām". Pētījumi apliecina, ka vismaz piektā daļa narkotiku lietotāju ir HIV, bet 80% - hepatīts C.
(
www.nra.lv) 
Fotogaleriju skatiet saitē
http://skatiens.lv/zinas/galerijas/inga_nestere/7807?picture=0#p
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv