AKTUALITĀTES - 2010

Janvāris 2010

<--  1 2 ...  --> 

Ministru prezidents V. Dombrovskis prasa skaidrojumu par zāļu cenu atšķirībām Baltijas valstīs
29.01.2010

Lai noskaidrotu pamatojumu zāļu cenu veidošanās mehānismiem, kā arī ekonomiskiem, administratīviem un normatīviem faktoriem, kas ietekmēja un noteica atšķirības zāļu cenās un to pieejamību patērētājiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā 2009. gadā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis šodien parakstīja rezolūciju veselības ministrei Baibai Rozentālei, kurā lūdz līdz 26. februārim iesniegt savstarpēji saskaņotu un speciālistu aprindās apspriestu, analītisku informatīvā ziņojuma projektu par minētajiem jautājumiem.

Lasīt vairāk ...


Veselības ekonomikas centra atbilde par Rekomendācijām HIV/AIDS ārstēšanai
29.01.2010

Veselības ekonomikas centrs sadarbībā Latvijas Infektoloģijas centra speciālistiem ir izstrādājis Racionālas farmakoterapijas rekomendācijas no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātai antiretrovirālai terapijai HIV/AIDS infekcijas ārstēšanai.

Lasīt vairāk ...


Veselības ekonomikas centrs atgādina pacientiem par HIV/AIDS terapijai paredzēto medikamentu iekļaušanu Kompensējamo zāļu sarakstā
29.01.2010

KZS ar 2010. gada 1. janvāri tiek iekļauti HIV/AIDS terapijas 18 zāļu vispārīgie nosaukumi un 5 kombinācijas (30 medikamenti). Tajā iekļautajām zālēm ir panākts cenu samazinājums no 3 līdz 49 %, kas ir īpaši būtisks ierobežota finansējuma ietvaros, jo sekmē iespēju lielākam pacientu skaitam saņemt tiem nepieciešamo terapiju. HIV/AIDS terapijas zāles izraksta infektologs saskaņā ar Latvijas Infektoloģijas centra infektologu konsīlija slēdzienu.

Lasīt vairāk ...


No 1. februāra trūcīgām un maznodrošinātām personām būs papildu atvieglojumi veselības aprūpē
26.01.2010

Turpmāk trūcīgām un maznodrošinātām personām nebūs jāsasniedz 50 latu līdzmaksājuma robeža par kompensējamo zāļu iegādi. Faktiski kompensējamie medikamenti būs bez maksas. Sociālā dienesta izziņa uzrādāma aptiekā, saņemot zāles! Lūdzam iepazīties ar pārējiem atvieglojumiem un kritērijiem to saņemšanai.

Lasīt vairāk ...


Sibīrijas mēris nonāvē Eiropas heroīna lietotājus
25.01.2010

Eiropas veselības aizsardzības iestādes paudušas satraukumu par Sibīrijas mēra izplatīšanos narkomānu vidū, jo nāvējošā baktērija nonāvējusi jau vismaz astoņus heroīna lietotājus. Pēc ekspertu domām, Eiropas narkotiku tirgū nonākusi heroīna partija, kas inficēta ar Sibīrijas mēra sporām. (Ģirts Kasparāns, DIENA.lv)

Lasīt vairāk ...


Stikla mikrobioloģija un dzīvās gleznas no baktērijām
24.01.2010

Stikla mākslinieks Luks Džerams (Luke Jerram) veido apbrīnojami skaistus stikla vīrusu un baktēriju modeļus. Bet paši mikrobiologi audzē baktēriju kolonijas ne tikai akadēmiskiem mērķiem. Daži no viņiem Petrī traukos barotnēs rada īstus mākslas darbus. (Fotogrāfijā – stikla baktērija E.Coli no mājaslapas www.lukejeramm.com)

Lasīt vairāk ...


Veselības ministrija plāno atcelt ierobežojumus saņemt kompensējamās zāles trūcīgajiem iedzīvotājiem. Kompensējamām zālēm iztērēts 1% no "sociālā spilvena" līdzekļiem
24.01.2010

J.Bundulis (Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks) pieļauj, ka nākamās nedēļas valdības sēdē, iespējams, tiks lemts par to, lai no 1. februāra nebūtu ierobežojumu medikamentu kompensācijai 100% apmērā trūcīgajiem. Tas nozīmē, ka, lai saņemtu medikamentus bez maksas, nebūs vispirms zāļu iegādei jāiztērē 50 iepriekš noteiktie lati.

Lasīt vairāk ...


Aģentūras TBWA Paris izstrādāta reklāmas kampaņa Francijas fondam AIDES cīņai ar AIDS: uzzīmēto dzimumorgānu piedzīvojumi
23.01.2010

Reklāmas aģentūra TBWA Paris ir izveidojusi samērā atklātu reklāmu fondam AIDES cīņai ar AIDS. Rullītis stāsta par attiecībām starp dzimumorgāniem, kas uzzīmēti uz tualetes kabīnes sienas. Kāds no reklāmas ekspertiem Latvijā Apvienībai HIV.LV teica, ka šis rullītis būtu ļoti labs demonstrēšanai kinoteātros.

Lasīt vairāk ...


Baltijas valstu premjeri par vienotiem zāļu iepirkumiem Baltijā
23.01.2010

Baltijas valstu premjerministri ekonomiskajai sadarbībai veltītās tikšanās laikā paziņoja, ka dos rīkojumu saviem veselības aizsardzības ministriem sākt reālu darbu pie vienotiem zāļu iepirkumiem Baltijā. Premjeri atzīmēja arī, ka ar šo jautājumu intensīvi nodarbosies valstu parlamenti. Kopīgie iepirkumi attiecas arī uz zālēm HIV infekcijas ārstēšanai, kas varētu būtiski samazināt to cenu.

Lasīt vairāk ...


Solis uz priekšu, divi soļi atpakaļ AIDS ārstēšanā Latvijā
23.01.2010

Mūsu mājaslapā publicēts atklātai apspriešanai atskaites „Garām mērķim” melnraksts par HIV ārstēšanas pieejamību. Pēc nevalstisko organizāciju aprēķina ārstēšanās nekavējoties būtu jāuzsāk vēl vismaz 130 pacientiem papildus. Paši speciālisti vērtē, ka nepieciešams ārstēties 800 pacientiem, tas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā pašlaik. Pēc dažiem citiem novērtējumiem ārstēšana ir vajadzīga 700 pacientiem no tiem, kas šobrīd to nesaņem.

Lasīt vairāk ...


Kokaīnu nevar uzskatīt nedz par drošu, nedz arī pieskaitīt tā dēvētajām atpūtas narkotikām
23.01.2010

Vairāk nekā 3% pēkšņas nāves gadījumu Spānijas dienvidrietumos un, iespējams, visā Eiropā izraisa kokaīna lietošana, uzskata European Heart Journal publicētā pētījuma autori – spāņu zinātnieki.

Lasīt vairāk ...


Nodibināta „Latvijas NVO koalīcija iecietībai un cilvēktiesībām”
22.01.2010

Koalīcija ir neformālā nevalstisko organizāciju apvienība, ko dibināja 17 NVO. Par koalīcijas dalīborganizāciju var kļūt parakstot koalīcijas deklarāciju. Fiziskām personām var būt atbalstītāja statuss, atbalstītājam nav balsstiesību. Koalīcijas principi un mērķi:

Lasīt vairāk ...


Simtiem britu rīkos FlashMob akciju pret homeopātiju
21.01.2010

Simtiem britu no dažādām valsts pilsētām ir nolēmuši sarīkot homeopātisko līdzekļu parauga „pārdozēšanu”: ieņemt lielu daudzumu šo preparātu, lai demonstrētu, ka tie pat ļoti lielās devās nekādi neietekmē cilvēka veselības stāvokli. Protesta akcija tiek adresēta homeopātisko līdzekļu, kuru neefektivitāti ir pierādījuši daudzi pētījumi, ražotājiem. Pagājušā gada jūnijā ASV Kongresa dibinātais Nacionālais netradicionālās medicīnas centrs publiskoja netradicionālo ārstniecības metožu 10 gadus ilgas izpētes rezultātus. Neskaitāmu eksperimentu gaitā, kas prasīja kopsummā divus ar pusi miljardus dolāru, noskaidrojās, ka lielākā daļa no tādām metodēm nedod pacientiem nekādu labumu.

Lasīt vairāk ...


Par NVO iespējām pieteikties uz finansējumu
18.01.2010

Šeit Jūs atradīsiet aktuālākas ziņas par iespējām iesniegt savu NVO projektus finansējuma saņemšanai Latvijā. Informācija saņemta no Ķekavas novada Domes.

Lasīt vairāk ...


Divas tases kafijas dienā var pasargāt inficētos ar C hepatītu no aknu fibrozes
17.01.2010

Ja cilvēki, kuri cieš no C hepatīta, lieto 308 mg kofeīna dienā, tie iespējams ir pasargāti no aknu fibrozes.

Lasīt vairāk ...


Par bezmaksas medicīnisku mājās aprūpi HIV inficētajiem Jelgavā un tās apkaimē
14.01.2010

No 1. februāra Zemgales veselības centrs Jelgavā sāks piedāvāt bezmaksas palīdzību – profesionālu medicīnisku aprūpi mājās tiem ar HIV inficētajiem pacientiem, kuriem ir kustību traucējumi.

Lasīt vairāk ...


Ķīnā atklāts jauns vīruss, kas izraisa AIDS (???)
14.01.2010

Ķīnas zinātnieki atklājuši un pēta jaunu, līdz šim zinātnei nezināmu vīrusu, kas provocē AIDS (???)

Lasīt vairāk ...


Narkotiku legalizācija Čehijā ir nobiedējusi kaimiņu valstis. Precīzējums: Čehija noliedz neliela narkotiku daudzuma glabāšanas atļauju (2
14.01.2010

No 1. janvāra Čehijas pilsoņiem ir atļauts pie sevis uzglabāt līdz 15 gramiem marihuānas, līdz četrām ekstāzi tabletēm, līdz diviem gramiem amfetamīna, pusotram gramam heroīna un vienam gramam kokaīna. Tiek atļauts pat mājas apstākļos audzēt līdz pieciem kaņepju ceriem un 40 halucigēno sēņu. Kriminālatbildība par narkotisko vielu uzglabāšanu augstāk pieminētajā daudzumā ir atcelta. Precīzējums: Čehija noliedz neliela narkotiku daudzuma glabāšanas atļauju.

Lasīt vairāk ...


Pieprasījumi sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem no psihoaktīvām vielām atkarīgiem jāiesniedz Labklājības ministrijā
12.01.2010

Lai no psihoaktīvām vielām atkarīgie cilvēki varētu saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, pieprasījumi to saņemšanai būs jāiesniedz Labklājības ministrijā.

Lasīt vairāk ...


Samazinās pacienta iemaksas arī cilvēkiem ar ienākumiem virs 90, bet zem 150 latiem
12.01.2010

Turpmāk no pacientu iemaksas tiks atbrīvoti ne tikai trūcīgie, bet arī personas un ģimenes locekļi, ja personas ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniegs 120 latus. Turpretī persona un ģimenes locekļi, ja personas ienākumi uz katru ģimenes locekli pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 150 latus, pacienta iemaksu maksās 50% apmērā no noteiktās pacienta iemaksas.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 ...  --> 
Kategorijas
Janvāris 2010 (34)
Maijs 2010 (37)
Februāris 2010 (26)
Oktobris 2010 (41)
Marts 2010 (32)
Aprīlis 2010 (39)
Augusts 2010 (28)
Jūnijs 2010 (40)
Septembris 2010 (44)
Jūlijs 2010 (42)
Novembris 2010 (46)
Decembris 2010 (36)
Gaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv