AKTUALITĀTES - 2010

Pasaules līderi centīsies atdzīvināt Tūkstošgades attīstības mērķus
Apskatīt komentārus (0)


20.09.2010


Pasaules līderu ikgadējā ANO samitā, kas notiek Ņujorkā, paredzēts diskutēt par globālajiem konfliktiem, krīzēm un diplomātiskajām peripetijām, sākot ar neveiksmīgajiem centieniem mazināt nabadzību.
Pasaules līderiem nāksies ļoti piepūlēties, lai pārliecinātu šaubu pārņemtās starptautiskās palīdzības organizācijas, ka viņu attieksme pret 2000. gada samitā nosprausto pasaules attīstības mērķu sasniegšanu līdz 2015. gadam patiesi ir nopietna.
Tādi mērķi, kā uz pusi samazināt nabadzīgo skaitu pasaulē, par divām trešdaļām samazināt mazgadīgo bērnu mirstību, apturēt AIDS izplatību un palielināt sieviešu ietekmi pasaulē, pēc ekspertu domām, šķiet, ir pārāk ambiciozi.
Taču neviens no pasaules līderiem līdz šim publiski to nav uzdrošinājies atzīt.
"Es zinu pastāv skepse, taču Tūkstošgades attīstības mērķi ir pasaules līderu solījums, projekts, kā izvilkt miljardiem cilvēku no nabadzības. Tas jāsasniedz un jāizpilda," sarunā ar aģentūru AFP samita priekšvakarā uzsvēra ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns. "Tad kā iespējams pārvarēt šo skepsi un patiesās grūtības realitātē? Ar pareizās proporcijās apvienotu politisko vadību un resursiem, starptautisko palīdzību. Tad, manuprāt, mēs joprojām spējam šos mērķus sasniegt."
Bans lēš, ka "fināla sprintā" līdz 2015. gadam būs nepieciešami 125 miljardi dolāru, kā arī milzīga politiskā griba.
Taču kāda ASV amatpersona atzina: "Šis nav laiks un vieta, kur jūs no mūsu puses vai kāda cita saklausīsiet jebkādu jaunu ievērojamu resursu solījumus."
Tikmēr labdarības organizācijas jau sākušas kritizēt nepietiekamo politisko gribu un resursus.
"Pasaules līderi tuvojas milzīgam kolektīvam bankrotam, ja vien viņi nesagādās steidzamu glābšanas paketi, lai dabūtu Tūkstošgades attīstības mērķus atkal sliedēs, nodrošinot, lai neviens nebūtu izsalcis un lai pat pašiem nabadzīgākajiem būtu iespēja aizvest bērnus pie ārsta, ja tie ir slimi," izteicās "Oxfam" pārstāve Emma Sīrija.
(pēc LETA ziņas)
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv