AKTUALITĀTES - 2010

HIV aktīvisti ir apsolījuši protesta akcijas visā Krievijā
Apskatīt komentārus (0)


26.09.2010


Maskavā 15. un 16. septembrī notika HIV aktīvistu piketi. Pēc tam Veselības aizsardzības un sociālās attīstības ministrija oficiāli paziņoja, ka „lielākajā daļā reģionu nav problēmu ar slimnieku nodrošināšanu ar zālēm”.
„Tamlīdzīgi ministrijas paziņojumi – ir meli valsts valdības priekšā un problēmas noklusēšana. Visiem, kas strādā HIV profilakses sfērā Krievijā, zināms, ka piegāžu traucējumiem ir sistemātisks raksturs un tie eksistē jau vairākus gadus”, - uzskata HIV aktīvists Deniss Godlevskis.
Paziņojumā minētas reģionālo AIDS centru darbinieku liecības, kas apstiprina akūtu antiretrovīrusu preparātu trūkumu. Tā, pagājušās nedēļas beigās Arhangeļskas AIDS centra galvenā ārste Jeļena Popova vēstulē Arhangeļskas Lomonosova tiesai, kurā tiek izskatīta kārtējā HIV inficēta pacienta prasība, apvainoja Veselības aizsardzības ministriju antiretrovīrusu preparātu piegādes reģionam izjaukšanā.
Tā kā no Veselības aizsardzības ministrijas puses nav nekādas reakcijas HIV aktīvisti ir noskaņoti turpināt protesta akcijas „ne tikai Maskavā, bet visā Krievijā”. Akcijas organizētāju izvirzītajās prasībās ir iekļauti arī sekojošie punkti:
-HIV infekcijas ārstēšanas protokolu ieviešana Krievijā un obligāta to pielietošana, plānojot zāļu valsts iepirkumus;
-Antiretrovīrusu preparātu piegādes kontroles paaugstināšana;
-Preparātu rezerves fonda izveidošana piegādes traucējumu segšanai.
(
www.medportal.ru) 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv