AKTUALITĀTES - 2010

VM: Jāveicina patentbrīvo medikamentu izmantošana. Prakse, kad gada beigās tiek prasīti papildu līdzekļi, netiks turpināta.
Apskatīt komentārus (0)


29.09.2010


Jāveicina patentbrīvo medikamentu izmantošana iedzīvotāju ārstēšanā. Šādu Veselības ministrijas pozīciju 28. septembrī, notikušajā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē aizstavēja ministrijas valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis.
Sēdē J. Bundulis uzsvēris, ka ir nepieciešama ārstu un farmaceitu motivēšana ieteikt tieši patentbrīvos medikamentus iedzīvotāju ārstēšanā, tomēr arī atzinis, ka līdz šim sistēma nav strādājusi tā, kā gribētos. Taču patentbrīvo medikamentu izmantošana ļautu celt iedzīvotāju pirktspēju gan kompensējamo zāļu tirgū, gan vispārīgi farmācijas nozarē un būtu vērtējama kā viena no efektīvākajām metodēm vispārējās zāļu cenu dārdzības samazināšanai.
Šādai iniciatīvai esot nepieciešams valsts atbalsts. Šobrīd esot vairākas iestrādnes, kā to veicināt - tiek apsvērta iespēja pacientiem, pirmo reizi izrakstot kādas zāļu grupas preparātu, izrakstīt tieši patentbrīvos medikamentus. Tāpat varētu tikt ieviesta prasība aptiekas aprīkot ar monitoriem, kuros tiktu rādīta informācija par iegādātā medikamenta lētākajām alternatīvām.
J. Bundulis Saeimas deputātiem sēdē paudis, ka šobrīd situāciju apgrūtina tas, ka vairāki patentbrīvo zāļu ražotāji izvēlas nereģistrēt savu produkciju valstīs ar mazāku noieta tirgu, tostarp Latvijā.
(LETA /
www.farmacija-mic.lv)


Daudzi ģimenes ārsti noraizējušies par Veselības ministrijas (VM) ieceri iedalīt viņiem naudas kvotas laboratoriskajiem un tā sauktajiem dārgajiem izmeklējumiem, piemēram, datortomogrāfijai, magnētiskajai rezonansei. Šobrīd ģimenes ārsts pacientu nosūta uz izmeklējumu, viņš dodas, piemēram, uz laboratoriju, kur to saņem. Valsts ir laboratorijām iedalījusi noteiktus naudas apjomus. Ja tās kvotu pārtērē, tā piedāvā pakalpojumu par maksu vai pacients to saņem citur, kur kvota nav pārtērēta, vai arī laboratorija pieprasa valstij atmaksāt pārstrādi. Darba grupas vadītājs VM valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis atzinis, ka "valdība ir ļoti skaidri Veselības ministrijai pateikusi, ka šī prakse, kad gada beigās tiek prasīti papildu līdzekļi, nākamgad netiks turpināta."
Pilns raksts saitē:
http://www.delfi.lv/news/national/politics/gimenes-arsti-izmeklejumu-kvotas-nav-draudzigas-pacientiem.d?id=34322363 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv