AKTUALITĀTES - 2010

Dzīve ar HIV kā veiksme
Apskatīt komentārus (1)


13.12.2010


Skaidrība
Kopš tā laika, kad man atklāja HIV, līdz ar katru dienu man rodas arvien lielāka izpratne par daudzām lietām. Kas es esmu? Ko es gribu šajā dzīvē? Kas man ir pats svarīgākais? Kurš man ir pats galvenais? Kādu es redzu savu draugu. Kādu es redzu savu partneri. Ko es gribu sasniegt? Par ko es sapņoju? Kāda ir mana tagadne. Kādu es gribu piedzīvot savu nākotni?
Viss kļūst daudz skaidrāks. Pēkšņi jēgu iegūst nodrāztā frāze, ka katru dienu vajag nodzīvot tā, it kā būtu tava pēdējā. Ja man tiešām ir palikusi tikai viena diena, es to gribu nodzīvot pilnvērtīgi, garīgā līdzsvarā un ar degsmi. Tagad dažādi dzīves sīkumi un nieki mani vairs netracina. Iekšējā miera sajūta, kas mani pārņēmusi, līdzinās svaiga gaisa malkam.
Sapratne, par ko ir vērts cīnīties
Dzīvei ar HIV piemīt tāda pārsteidzoša īpatnība, ka katrā laika nogrieznī sanāk saskarties ar kaut ko jaunu. Tiklīdz man sāk šķist, ka visas problēmas ir atrisinātas, HIV man uzbrūk no visnegaidītākās puses. Un pēkšņi ir jāatrisina jauns uzdevums – daudz komplicētāks, nekā bijuši visi iepriekšējie. Un risinājumu atrodu, un dzīvē kaut kas mainās. Līdz ar katru šādu reizi es stingrāk stāvu uz kājām, dziļāk laižu saknes un labāk saprotu, par ko ir vērts cīnīties. Man ir paveicies, ka man līdzās ir uzticami cilvēki. Viņi rada man apkārt aizsardzības telpu, kurā varu sevi iepazīt un attīstīties. Paldies viņiem par to.
Garīgums
Es bieži vēršos pie Augstākā Spēka. Nāves neizbēgamība mani vairs nebaida. Man ir hroniska slimība – tas ir fakts. Agri vai vēlu, neraugoties uz jebkādu piesardzību, mans ķermenis nomirs un atgriezīsies zemes klēpī – tas arī ir fakts. Šo divu faktu apjēgsme mani piepilda ar trīsām – ko nozīmē viena cilvēka dzīve grandiozajā pasaules uzbūves shēmā? Pieticība vieš apskaidrību. Visuma mērogos mana dzīve ir vien īss mirklis. Es nezinu atbildes uz visiem jautājumiem, taču tas mani nesatrauc. Es protu samierināties.
Ideāls filtrs
Paldies tev, HIV, par to, ka esi ideāls filtrs! Pateicoties tev, es neieguldu dvēseli cilvēkos, kuri mani neciena un nemīl. Pateicoties tev, man ir palaimējies satikt satriecošus cilvēkus, kuriem varonība ir ikdienas realitāte. Pateicoties tev, es zinu, ka man ir tiesības zināt, tiesības runāt atklāti, tiesības uz cieņu, uz mīlestību, uz kaislīgu seksu, tiesības laist pasaulē tik bērnu, cik uzskatu par vajadzīgu. Pateicoties tev, es turpinu attīstīt patiesas, cilvēciskas attiecības ar radiem un draugiem. Pateicoties tev, man ir radušies atbalstītāji. Pateicoties tev, mani priekšstati par panākumiem ir kļuvuši daudz reālistiskāki. Pateicoties tev, es netērēju savu laiku visādiem sūdiem, ko piespēlē dzīve. Pateicoties tev, es zinu, ka mani nekas neapturēs.

The Benefits of Living With HIV / By Anonymous / November 15, 2010 / http://www.thebody.com/centent/art59401.html / pēc tulkotiem materiāliem / http://parniplus.ru/publ/9-10-143
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv