Cietumu ziņas
   
65792

Atkarību mazināšanai ir nepieciešams steidzams risinājums
Apskatīt komentārus (0)


24.04.2016


Ieslodzītajiem nav iespējas saņemt palīdzību atkarību ārstēšanā, izņemot detoksikāciju, kas tiek veikta visos gadījumos, kad tai ir medicīniska indikācija, kas ir pretrunā ar reālo narkomānijas ierobežošanas sistēmu sabiedrībā un dažādām sabiedrībā pieejamām atkarību novēršanas programmām, piemēram, Minesotas programmu. Ņemot vērā šos apstākļus, atkarību mazināšanai ir nepieciešams steidzams risinājums, jo atkarīgajiem ir problēmas ar resocializācijas rezultātu sasniegšanu un ir gandrīz neiespējami novērst noziegumu cēloņus, ja soda izpildes laikā nenotiek darbs pie atkarību novēršanas.
Līdz gada beigām paredzēts, ka darbību sāks Atkarīgo centrs, kurš atradīsies Olaines cietumā, un tiks izstrādātas programmas darbam ar atkarīgajiem. Notiesātā atrašanās Atkarīgo centrā tiek plānota kā atsevišķs un būtisks brīvības atņemšanas soda izpildes posms, kas līdz šim normatīvajos aktos nav minēts. Viena no programmām, kura tiks izmantota ieslodzīto atkarību mazināšanai Atkarīgo centrā, ir no Polijas cietumu sistēmas pārņemta programma "Atlantis", kuras mērķis ir uzlabot ieslodzīto personu dzīves kvalitāti, mudinot viņus uz pašattīstību, atkarības mazināšanu, personības izaugsmi un sevis pilnveidošanu, tādā veidā nodrošinot atgriezeniskās izmaiņas visās viņu dzīves jomās.
Tāpat darbā ar atkarību mazināšanu tiks izmantota no Norvēģijas Oslo cietuma pārņemtā programma "Pathfinder", kuras mērķis ir sākt ieslodzītā pārmaiņu procesu, uzturēt motivāciju, dot programmas dalībniekiem spēju pārvaldīt savu dzīvi labāk un vairs neļaut atkarībai un kriminālām darbībām noteikt viņu dzīvi, kas nozīmē sākt pārmaiņu procesu, kas tiek attīstīts tālāk rehabilitācijā ārpus cietuma.
Lasiet vairāk šeit
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv