AKTUALITĀTES - 2010

Banāni ir efektīvi cīņā pret HIV
Apskatīt komentārus (0)


17.03.2010


Mičigānas štata universitātes amerikāņu zinātnieku grupa atklājusi, ka olbaltumvielām, kas koncentrētā  veidā ir banānos, piemīt tikpat efektīva antivīrusu iedarbība, kāda ir diviem mūsdienu zāļu preparātiem. Šī pētījuma rezultāti publicēti zinātniskā žurnālā Journal of Biological Chemistry.
Runa ir par lektīnu klases olbaltumvielām. Zinātnieki atklājuši, ka vaginālie preparāti, kas ražoti uz šo olbaltumvielu bāzes, spēj novērst HIV izraisītāju iekļūšanu imūnsistēmas šūnās.
Zinātnieki apgalvo, ka šajā  sfērā asi izjūtama nepieciešamība pēc jauna tipa un jauna iedarbības mehānisma ārstnieciskiem preparātiem. Uz katru slimo, kurš ārstējas, izmantojot antiretrovīrusu preparātus, patlaban ir divi cilvēki, kas inficējušies ar HIV vīrusu. Kā izrādās, lektīni, ko ieguva no banāniem, spēj pārtraukt mutāciju mehānismu, kas tik ļoti apgrūtina cīņu ar HIV vīrusu. Tāds mikrobicīds ražotājiem izmaksās daudz lētāk kā esošie medikamenti. Un pat ja šis jaunais preparāts būs tikai 60 % efektīvāks nekā līdzšinējie preparāti, tas trīs gadu laikā spēs novērst divarpus miljonus inficēšanās gadījumu.
Īpaša nozīme šim atklājumam varētu būt jaunattīstības valstīs, kur turpinās HIV epidēmija, kaut gan tiek izplatīti antiretrovīrusu preparāti.
(BBC,
www.stopspid.ru)  
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv