AKTUALITĀTES
   
85784

Apzināta slepkavība
Apskatīt komentārus (0)


03.05.2018


Lasiet pilnu rakstu krievu valodā: “Šveicē pacients nomira no AIDS tāpēc, ka viņam neapmaksāja ārstēšanos no HIV” | https://life4me.plus/ru/news/smi-v-shveytsarii-patsient-umer-ot-spida-potomu-chto-emu-ne-oplachivali-lechenie-ot-vich |
Pagājušā gada beigās Kūrā (Šveice) slimnīcā no AIDS nomira 50 gadus vecs vīrietis. Viņš atradās “melnajā sarakstā”, jo nebija veicis veselības apdrošināšanas iemaksas. Tādos gadījumos medicīniskā palīdzība tiek sniegta tikai ārkārtas situācijās. 
Šis gadījums ir biedējošs. Vīrietis divas reizes vērsās pie apdrošināšanas kompānijas, lai tā viņam apmaksātu antiretrovīruru terapiju. Pirmoreiz, kad kļuva HIV pozitīvs, un otrreiz, kad slimība pārgāja AIDS fāzē. Taču apdrošināšanas kompānija atteicās apmaksāt ārstēšanos.
Apdrošināšanas kompānijas preses sekretārs apstiprina, ka HIV inficētiem pacientiem, kuri ir iekļauti “melnajā sarakstā”, netiek apmaksātas zāles – tā paredz likums. 
HIV-pozitīviem pacientiem Šveicē zāles izmaksā aptuveni 2000 franku mēnesī. Arvien vairāk cilvēku nespēj apmaksāt apdrošināšanas iemaksas par veselības apdrošināšanu. Pacientu maksātnespējas dēļ deviņi Šveices kantoni ir izveidojuši “melno sarakstu”. Patlaban tajos iekļauti vairāk nekā 33 tūkstoši cilvēku.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHAGaismas iela 19 k-8, 201, Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123, Latvija

Logo +371 26062077
Logo apvieniba@apvienibahiv.lv