Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)+371 20207737 (ik dienu pl. 9 - 21)
agihas.lv@inbox.lv

 
   
67744

AGIHAS: Zini, nevis mini
Apskatīt komentārus (0)


25.07.2016


Pirmais HIV pozitīvo iedzīvotāju pētījums

Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem - biedrība „AGIHAS” kopš 2016. gada 1. jūlija īsteno projektu „Zini, nevis mini”, kura mērķis ir stiprināt biedrības kapacitāti, izzinot mērķauditorijas – Latvijas HIV inficēto iedzīvotāju – viedokļus par dažādiem jautājumiem, lai biedrības turpmākās aktivitātes būtu pamatotas ar objektīviem pierādījumiem un atbilstošas HIV pozitīvo cilvēku patiesajām vajadzībām un, galvenais, veicinātu viņu pilnīgāku iekļaušanos sabiedrībā. Projekts ilgs līdz 31. oktobrim, un tā laikā tiks anketētas 200 HIV inficētas personas. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Projekts „Zini, nevis mini” būs pirmais pētījums Latvijā, kurā tiks noskaidrots, ko domā un vēlas HIV inficētie iedzīvotāji - viena no Latvijas sabiedrības sociāli atstumtākajām grupām, kas papildus slimības radītajam slogam ir pakļauta arī lielam stigmatizācijas spiedienam un pašizolācijas tendencēm. Turklāt bieži vien šīs grupas pārstāvjiem nākas saskarties ar dubultu stigmatizāciju – ‘HIV un seksuālā orientācija’, ‘HIV un narkotiku lietošana’ utt.

Andris Veiķenieks, biedrības AGIHAS valdes priekšsēdētājs: „Mums trūkst regulāru pētījumu un informatīvo kampaņu par sociālo atstumtību un diskriminācijas problēmām Latvijas sabiedrībā, tāpēc esam gandarīti par šī pētījuma nodrošināto iespēju – gan uzklausīt HIV pozitīvos līdzcilvēkus, gan sniegt viņiem nepieciešamo informāciju par iespējām saņemt palīdzību dažādās nevalstiskās organizācijās. Pētījuma rezultāti kalpos par pamatu arī biedrības tālākajām aktivitātēm un noteikts tās darbības prioritātes.”

Projekta ietvaros tiks anketēti 200 HIV inficētie, sadalot tos trīs fokusa grupās, atbilstoši mērķauditorijas ‘profilam’ – personas, kuras infekciju ieguvušas heteroseksuālā ceļā, t.sk., HIV pozitīvās sievietes – jaunās māmiņas, vīrieši, kuriem ir dzimumattiecības ar vīriešiem, kā arī narkotiku lietotāji. Intervijas tiks īstenotas nelielās 8 - 10 respondentu apakšgrupās. Pirms pētījuma intervētāji iegūs apmācību ne tikai par aptaujas metodiku un anketas saturu, bet arī sagatavoti dažādu atbilžu sniegšanai situācijās, kurās pētījuma dalībniekiem varētu rasties jautājumi. 

Projekta rezultāti tiks publiskoti biedrības mājas lapā, sociālajos tīklos un būs pieejami visiem interesentiem. Projekta noslēgumā paredzēta arī preses konference.

Papildu informācija:
Andris Veiķenieks, biedrības „AGIHAS” valdes priekšsēdētājs
Tālrunis: 20207737; E-pasts: agihas.lv@inbox.lv 
www.agihas.lv 


Par AGIHAS:

Biedrība AGIHAS tika izveidota 1993. gadā – laikā, kad Latvijā tika diagnosticēti pirmie HIV pacienti. Savā darbībā tā tiecas sniegt HIV/AIDS skartajiem un viņu līdzcilvēkiem arvien vairāk iespēju, spēka un izredžu arī pēc diagnozes uzzināšanas dzīvot kvalitatīvu – aktīvu un jēgpilnu dzīvi. Biedrība cenšas, lai ikviens HIV/AIDS pacients sajustu un saņemtu to atbalstu un palīdzību, kas konkrētajā brīdī viņam visvairāk vajadzīga un, lai Latvijas sabiedrība kļūtu iekļaujošāka un iecietīgāka pret šiem cilvēkiem, kuriem piepulcēties kādā brīdī diemžēl var ikviens no mums. Kopš 1996. gada biedrība AGIHAS ir realizējusi aptuveni 60 projektus, gūstot nenovērtējamu pieredzi sabiedrības integrācijas veicināšanā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA