Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)+371 20207737 (ik dienu pl. 9 - 21)
agihas.lv@inbox.lv

 
   

AIDS nenonāvē, nonāvē attieksme pret AIDS
Apskatīt komentārus (0)


16.05.2013


Preses paziņojums
AIDS nenonāvē, nonāvē attieksme pret AIDS
2013. gada 16. maijs

Informāciju sagatavoja Ivars Kokars, biedrības "Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem" valdes priekšsēdētājs.

Biedrība "Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem" (AGIHAS) Starptautiskajā no AIDS mirušo piemiņas dienā 19. maijā, no plkst. 14:00 līdz 17:15 pie gājēju pārējas no Stacijas laukuma uz Marijas ielu, Rīgā, īstenos iedzīvotāju informēšanu par HIV/AIDS un zibakciju ar piemiņas svecīšu aizdedzināšanu pie Stēlas mirušajiem no AIDS.

Ik gadu maija trešajā svētdienā visā pasaulē, šogad jau 30. reizi, tiek iedegtas svecītes, lai pieminētu cilvēkus, kuri miruši no AIDS. Pa šiem gadiem, pateicoties mediķu pūlēm un farmakoloģijas sasniegumiem, HIV infekcija no nāvējošas ir kļuvusi par ārstējamu, vadāmu infekciju. Neskatoties uz to, Latvijā no HIV/AIDS izraisītām slimībām ir miruši jau 1000 cilvēku un mirstība turpina pieaugt. Šo tendenci ir iespējams apturēt, ja vien mēs visi mainītu savu attieksmi pret AIDS un, protams, pret savu veselību kopumā. Lai to panāktu, ikvienam būtu jāpilda vienkārši pienākumi:

- katram jārūpējas par savu veselību un jāizsargājas no inficēšanās un saslimšanas;

- inficētajiem un saslimušajiem regulāri jāseko savam veselības stāvoklim un godprātīgi jāārstējas, tādējādi saglabājot savu veselību un pasargājot no inficēšanās līdzcilvēkus;

- valstij, palielinot kompensējamo medikamentu budžetu, jānodrošina ārstēšana visiem, kam tā nepieciešama.

"Noraidoša, izslēdzoša vai arī vienkārši vienaldzīga attieksme pret AIDS slimniekiem un HIV/AIDS kā tādu nodara lielāku postu, nekā pati slimība. Cilvēku objektīvai informēšanai ir vislielākā loma sabiedrības veselības uzlabošanai un iecietības veicināšanai", saka biedrības AGIHAS vadītājs I. Kokars.

Īstenojot projektā "Pozitīvais vēstījums" paredzētās aktivitātes un atzīmējot no AIDS mirušo piemiņas dienu, AGIHAS vēlas pievērst lielāku sabiedrības uzmanību šiem jautājumiem, tāpēc 19. maijā:

- plkst. 14:00 - 16:45 saliņā pie gājēju pārējas no Stacijas laukuma uz Marijas ielu, Rīgā, dalīsim prezervatīvus, infolapas par HIV/AIDS un citus materiālus, kā arī sniegsim visiem interesentiem informāciju par šīs dienas tēmu;

- plkst. 17:00 - 17:15 turpat pie Stēlas mirušajiem no AIDS notiks zibakcija ar piemiņas svecīšu aizdegšanu.

Biedrības AGIHAS rīkotos Starptautiskās no AIDS mirušo piemiņas dienas pasākumus līdzfinansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Vairāk par biedrību AGIHAS lasiet agihas.lv

Papildu informācija:

Biedrības AGIHAS valdes priekšsēdētājs Ivars Kokars

E-pasts: agihas@apollo.lv

Tālrunis: 29163913

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA