Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIHAS)+371 20207737 (ik dienu pl. 9 - 21)
agihas.lv@inbox.lv

 
   
57343

Notiks ziedu dobes izveide no AIDS mirušo piemiņai
Apskatīt komentārus (0)


08.05.2015


Ziņa medijiem
2015-05-07
Notiks ziedu dobes izveide no AIDS mirušo piemiņai
Sagaidot 2015. gada no AIDS mirušo piemiņas dienu, Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem, biedrība „AGIHAS” š. g. 8. maijā, plkst. 13.00 Latvijas Infektoloģijas centrā (Linezera ielā 3, pie 2. nodaļas korpusa) rīko piemiņas pasākumu – svinīgu ziedu dobes izveidi. Pasākumā piedalīsies un uzrunas teiks Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste, prof. Baiba Rozentāle un mācītājs Juris Cālītis. 
Ik gadu maija trešajā svētdienā tiek atzīmēta starptautiskā “AIDS Candlelight Memorial” jeb no AIDS mirušo piemiņas diena, kad ar svecīšu iedegšanu un klusuma brīdi tiek pieminēti visi no šīs slimības mirušie. Šis pasākums – vērienīgākā, nozīmīgākā un ilglaicīgākā sabiedrības izpratni un informētību veicinošā iniciatīva ar HIV/AIDS saistītos jautājumos - jau kopš 1983. gada apvieno 1200 sabiedriskās organizācijas 115 valstīs. Starptautiskā no AIDS mirušo piemiņas diena tiecas nojaukt aizspriedumu un diskriminācijas barjeras, veicināt toleranci un sociālo integrāciju, kā arī radīt gaišāku nākotnes perspektīvu šodienas pacientiem. Šī diena tiek arī izmantota kā iespēja veidot dialogu ar valdību, parlamentu un vietējās kopienas pārstāvjiem par dažādiem ar HIV infekcijas izplatību konkrētajā valstī saistītiem jautājumiem un tās ierobežošanas iespējām.
Biedrības „AGIHAS” valde: „ Mēs Latvijā šo pasākumu organizējam un iedzīvinām jau kopš 2003. gada, un arī šogad vēlamies turpināt šo tradīciju, publiski akcentējot ne tikai šīs dienas nozīmību un godinot no HIV/AIDS mirušo piemiņu, bet arī atgādinot, ka šī infekcija ir mums līdzās un var skart ikvienu no mums. Vienlaikus mēs vēlamies paust savu vislielāko atbalstu Veselības ministrijas apņēmībai no šā gada 1. jūlija uzsākt agrīnāku HIV pacientu ārstēšanu (imūnās sistēmas šūnu skaitam organismā pazeminoties līdz 350 vienā mm3). Latvijā situācija HIV/AIDS jomā un pacientu aprūpē ir viena no kritiskākajām Eiropas Savienībā, tāpēc ar 1. jūliju plānotā agrīni uzsāktā terapija ir ļoti svarīga ne tikai esošo pacientu sekmīgā ārstēšanā, bet arī HIV infekcijas izplatības mazināšanā un jaunu saslimšanas gadījumā novēršanā.”
Uz pasākumu laipni tiek aicināti un tajā ir mīļi gaidīti mediju pārstāvji, kā arī visi tie, kuri vēlas godināt no AIDS mirušo piemiņu.
Atbalsta grupa HIV inficētajiem un AIDS slimniekiem, biedrība „AGIHAS” Latvijā darbojas jau kopš 1993. gada. Līdzās citām aktivitātēm un HIV/AIDS pacientu tiesību aizstāvībai  tā īsteno “Līdzīgs – līdzīgam” programmu, kuras ietvaros brīvprātīgie - HIV/AIDS slimnieki - bez maksas sniedz konsultācijas pacientiem, kuri par savu diagnozi uzzinājuši nesen un kuri jūtas apmulsuši un ir neziņā, kā sadzīvot ar infekciju. 
Papildu informācija:
e-pasts: agihas.lv@inbox.lv
tālr. 20207737

 


 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA